Pohárová soutěž pozná svého vítěze po třech letech, neboť předešlé dva ročníky nebyly kvůli covidovým nařízením dohrány. V roce 2019 se z prvenství radovali právě Libčanští, kteří ve finále hraném v Opočně zdolali Broumov po penaltovém rozstřelu. Zápas i titul si zahráli také ve dvou předešlých sezonách, ovšem v obou případech padli na penalty (s Náchodem a s Červeným Kostelcem).

Libčany by se tedy daly nazvat pohárovým specialistou. V letošním ročníku krajského přeboru se jim ale tolik nedaří, jako tomu bylo v předcházejících sezonách, chuť si chtějí spravit právě v poháru. „Snad se nám zadaří alespoň v něm. Určitě se s mužstvem pokusíme ho vyhrát,“ řekl nedávno záložník Marek Novotný.

VÝSLEDKOVĚ JASNÁ ZÁLEŽITOST. Favorizovaná Slavia Hradec Králové (v červenobílém) si na domácím trávníku v Orlické kotlině poradila s Libčany, které rozstřílela vysoko 5:1.
Penaltové trápení v Rychnově: dali jenom tři z deseti. Světový rekord Černilova?

Jeho mančaft letos favoritem rozhodně není. Na vítězství si brousí zuby ambiciózní Slavia Hradec. Druhý celek tabulky krajského přeboru se netají divizními ambicemi a když mu to nevyšlo v mistrovské soutěži, jednoznačně chce opanovat tu pohárovou.

„V přeboru nám to nevyšlo, tak si jdeme aspoň pro jednu trofej, tu pohárovou. Určitě ji budeme chtít získat,“ prohlásil Daniel Krotil, štírek na kraji zálohy a nejlepší střelec Sešívaných.

Oba týmy se střetly už v neděli, kdy v zápase 28. kola krajského přeboru Slavia doma zvítězila jasně 5:1. Nyní však půjde o úplně jiný duel.