K podzimní části se tak Holman logicky vracet nechtěl. „K týmu do osvědčeného tandemu s Pavlem Krupkou jsem se přišel v zimní přestávce, takže se o podzimu již nebavíme, díváme se dopředu. Podzim už je dějepis,“ říká.

David Holman.David Holman.Zdroj: SK Týniště nad OrlicíTýniště vstoupilo do zimní přípravy na druhou polovinu sezony velmi brzy. „Zahájili jsme ji druhý týden v lednu a připravujeme se na jarní část ve stylu Tatranu Prešov a jeho pověstného prešovského betonu,“ usmívá se Holman.

Následně dál poodhaluje plány tréninkového procesu. „Žádné soustředění nemáme, připravujeme se na umělce v Týništi herními tréninky, hráče to v této soutěži musí především bavit. Běhání ve sněhu a po lese bylo hitem v 80. a 90. letech. Uvidíme po sezoně, jak hodně jsem mimo realitu,“ pokračuje kouč.

Jan Kábrt.
Kábrt o sezoně v Rychnově i působení ve Spartě: Byla to pro mě škola života

Jeho svěřenci v přípravě odehráli zatím dva duely, v obou odešli poraženi. „Prohráli jsme 0:2 s Horními Ředicemi a 0:3 s Pardubičkami. Ještě nás čekají Moravany (pozn. autora: po podzimu poslední tým KP Pardubického kraje),“ přibližuje Holman.

ZAJIŠTĚNÍ ZÁCHRANY

V týmu pokračuje exligový gólman Radim Ottmar a kádr by celkově měl zůstat stejný jako na podzim. „O některé hráče byl aktivní zájem z vyšších soutěží, ale tlak jsme ustáli. Máme zájem o jednoho mladého hráče z nižší soutěže z okolní vesnice, tam probíhají jednání. Jinak zůstáváme pohromadě,“ těší trenéra.

A jaký má SK cíl pro jaro? „O postup se letos už asi nepopereme, takže co nejrychlejší zajištění záchrany v krajském přeboru,“ uzavírá Holman.


Načítám tabulku ...