Vzhledem k okolnostem ve vyšších soutěžích se o víkendu v Jičíně hrálo o hodně. Oba týmy potřebovaly nutně bodovat, aby se vzdálily místům, které mohou být namočeny v sestupovém pásmu. Domácí během prvního poločasu přežili několik šancí soupeře, který do města pohádky přijel v oslabené sestavě, pak sami udeřili těsně před přestávkou, když po rohovém kopu otevřel skóre Lánský.

Krajský přebor: Rychnov n. K. (v pruhovaném) - Týniště n. O.
KRAJSKÝ FOTBAL: Solnice ztratila třígólové vedení, o náskok v čele ale nepřišla

Po změně stran Jičín předváděl kvalitní hru do obrany, Libčany do velkých příležitostí již nepustil, naopak sám hrozil z rychlých brejků. Gólovou pojistku nakonec přidal v 87. minutě Zugar. „Cenné tři body po dobrém výkonu. Byl ve všem lepší, než ten před týdnem v Hořicích. Jsem rád, že byl opět cítit týmový duch. Teď se budeme soustředit pouze na sebe a chceme bodovat i v dalších zápasech,“ uvedl jičínský kouč Petr Beneš. Jeho tým už je na devátém místě tabulky krajského přeboru, když má na svém kontě 39 bodů. Libčany jsou třinácté.

SK Jičín – SK Libčany 2:0

Fakta – branky: 42 Lánský, 87. Zugar. Rozhodčí: Žák – Nývlt, Petrů. ŽK: 1:3. Diváci: 73. Poločas: 1:0.

Jičín: Kanaval – Kuneš, Ulvr, Buchvald, Vrabec – Zugar, Machačný, Lánský (87. Kuncíř), Fidrich, V. Matějka (93. J. Matějka), - Macháček (81. Glos).

Libčany: Tošovský – Mokrý, Čihák, Novotný, Houdek (67. Hofman), Buriánek, Bořke, Holubec, Hušek, Studýnka, Havrda.

Další výsledky 28. kola

Chlumec n. C. B – Solnice 3:3 (0:3), na penalty 6:7. Branky: V. Dvořák, Kučera, Tichý – vlastní (Cholasta), D. Hlava, Jaroš. Dobruška – Slavia HK 0:0, na penalty 3:5. Jaroměř – Hořice v P. 3:2 (2:0). Branky: Z. Kocourek, D. Valášek, Gorol – D. Drozd 2 (1 z pen.). Kostelec n. O. – Police n. M. 3:5 (2:2). Branky: vlastní (Kalaš), A. Smola, Kotyza – T. Mucha 3, P. Franc, Klapkovský z pen. Třebeš – Vysoká n. L. 3:3 (1:2), na penalty 1:4. Branky: Fridrich 2, L. Jandík – O. Ujec, M. Ujec, Jarosz. Č. Kostelec – Vrchlabí 5:0 (1:0). Branky: Havlíček, Hepnar, J. Škoda, Petrů, L. Hlava. Rychnov n. K. – Týniště n. O. 0:0, na pen. 4:5.