Po pěti minutách hry se hosté dostali do pokutového území a centr na zadní tyči dorážel za záda gólmana Krejčího solnický kanonýr Luboš Pavlíček. Stejný hráč skóroval hned z dalšího útoku. Tentokrát se prosadil přízemní střelou levačkou. Skvělý vstup Solnice do zápasu podtrhl v jedenácté minutě Jedlička. Ten napřáhl zhruba z pětadvaceti metrů a jeho tvrdý projektil skončil až za zády Krejčího. Za domácí snižoval po dvaceti minutách hry Havelka. Poločas zkázy však pro Hořice dovršil v 31. minutě Robin Ptáček – 1:4. Po změně stran se hra vyrovnala. Až v závěru uzavřel gólový účet hostující Michael Ptáček.

Solnice po pětibrankovém představení z Hořic odvezla všechny body. Jiskra naopak prohrála druhé domácí utkání v řadě, když jí znovu nevyšel úvod. „Začátek utkání proti Libčanům se nám podařilo ještě "vylepšit", a tak po zápase bylo tentokrát v desáté minutě,“ štvalo hořického předsedu Josefa Vydru. Svoje hodnocení však zakončil pozitivně. „Proti velice kvalitnímu soupeři jsme alespoň zbytek zápasu dohráli důstojně.“

To na lavičce lídra soutěže panovala spokojenost. „Na perfektně připraveném trávníku jsme od začátku předváděli rychlý a technický fotbal. V 11. minutě jsme vedli už o tři branky. Hru jsme měli celý zápas plně pod kontrolou, domů tak vezeme zasloužené tři body," řekl trenér Solnice Pavel Potužník.

Hořice – Solnice 1:5

Fakta – branky: 22. Havelka - 5. a 6. Pavlíček, 11. Jedlička, 31. R. Ptáček, 85. M. Ptáček. Rozhodčí: Prušinovský - Vítek, Kiezler. ŽK: 3:1. Diváci: 210. Poločas: 1:4.

Další výsledky 22. kola

Slavia HK – Police n. M. 3:1 (3:0). Branky: Vošlajer, A. Novotný, Týfa – Kudláček. Vrchlabí – Týniště n. O. 2:3 (2:1). Branky: Zdržálek z pen., D. Navrátil – M. Kadavý, Voda, Kos. Červený Kostelec – Třebeš 0:2 (0:1). Branky: Kosyak, Krykorka. Jičín – Kostelec n. O. 6:0 (0:0). Branky: V. Matějka 2, Zugar, J. Macháček, Machačný, Kanaval z pen. Dobruška – Libčany 3:2 (0:0). Branky: Štětina, Doucek z pen., A. Hašek – J. Hušek, J. Petřík z pen. Rychnov n. K. – Chlumec n. C. B 3:1 (1:1). Branky: R. Zajíček 2, Matsaberidze – J. Hartman. Utkání Jaroměř – Vysoká n. L. bylo odloženo.