Jičín - Č. Kostelec 2:1

Fakta – branky: 4. Matějka, 50. L. Kanaval – 57. Čáp. Rozhodčí: Kubec (Hradec Králové) ŽK: 2:0. Diváci: 64. Poločas: 1:0.
Jičín: Puš – Florian, Jeník, Řeháček, Odvárko – Ulvr, Míka – Kocourek, Matějka (65. Vích), Nálevka (83. Sajdl) – L. Kanaval (90. Urban).
Červený Kostelec: Středa – Kratěna (75. Fireš), Hála, Vejman, Kováčik – Čáp, Petrů, Barták (81. Nývlt), Srkal – D. Hlava, Hundák (90. Liška).

Začátek se domácím povedl výborně, již ve 4. minutě vybojoval napravo míč Kocourek, našel ve vápně nejmladšího hráče na hřišti Vojtěcha Matějku a ten dostává Jičín do vedení 1:0!

Hraje se útočně, ale další branka padá až po změně stran, když vstup do druhého poločasu se Jičínu vydařil, v 50. minutě Kanaval vystihl špatný odkop brankáře hostů a z úhlu zvyšuje na 2:0. V 58. minutě však po centru zprava dopravuje míč do Pušovy sítě Čáp a drama je tady. V 72. minutě se do velké šance dostal kapitán Ulvr, branka z toho ale nebyla. Do konce utkání došlo ještě k několika závarům před domácí brankou, ale těsný výsledek 2:1 se už nezměnil. I když hra měla ke spokojenosti daleko, jsou tři body velni cenné.

Miroslav Jeník, trenér Jičína: „Vybojované a vydřené vítězství. Herně se nám nedaří, dvě naše jasné gólové šance, po kterých si můžeme ulehčit průběh zápasu, neproměníme, ukazují naši herní pohodu. Soupeř byl lepší, fotbalovější, měl více ze hry, nastřelil tyč, břevno, ale také vyrobil dvě hrubé chyby, kterými jsme nepohrdli a to rozhodlo o výsledku. Já si však takových výher cením víc, než když přijdou po jednoznačném výsledku, v naší situaci obzvlášť.“

Sobotka - Jaroměř 2:0

Fakta – branky: 3. a 54. Mészáros. Rozhodčí: Beránek (Trutnov). ŽK: 2:4. Diváci: 120. Poločas: 1:0.
Sobotka: Mäsiar – Šotka, Klečal, Halbych, Juriga (85. Zahradník) – Kunst, Knobloch, Prskavec, Král (80. Bárta) – Miler, Mészáros (73. Pavlíček).
Jaroměř: Ondráček – Mertlík (65. Častvaj), Müller, Valášek – Votrubec, Bano, Böhm, Čenovský, Knap – Emlar (72. Toman), Exnar (72. Jirásek).

Při výhře Sobotky zaznamenal obě branky domácího týmu kanonýr Mészáros, který se poprvé trefil už ve třetí minutě. Druhou branku přidal devět minut po změně stran. Navíc hned v 58. minutě se nechal vyloučit hostující Böhm a Sobotka si v početní výhodě svůj náskok pohlídala. „Zápas jsme nezvládli mentálně a nepůsobili jsme na hřišti jako tým, který se chce prát o tři body. Domácí byli v tomto směru kompaktnějším celkem a dokázali navíc naložit se svými šancemi lépe než my,“ uvedl zklamaný trenér Jaroměře Miloš Exnar.

Naopak domácí kouč byl logicky spokojen. „Motivaci a chuť hrát, jsme přenesli z kabiny i na hřiště a výsledkem jsou tři body. K bezproblémovému průběhu utkání přispěli diváci, tak celé trio rozhodčích,“ řekl k utkání Ladislav Štrobl.

Dobruška - Hořice 3:3, pen. 3:4

Fakta – branky: 33. Majer, 39. Čopík, 49. Kořínek – 24. a 28. Rozsévač, 31. Pečenka. Rozhodčí: Dujsík (Hradec Králové). ŽK: 1:3. Diváci: 50. Poločas: 2:3.
Dobruška: Pěnička – Š. Brožek, Krahulec, Huňák, Effenberk – Majer (75. D. Eimann), Dědeček (74. M. Brožek), Vrabec (85. M. Eimann), Čopík – Mikušík, Kořínek.
Hořice v Podkrkonoší: Žižka – Šeda, D. Palm, Pour, P. Kuneš (85. Tomáš) – P. Palm (61. Kněžourek), Rozsévač, Vávra, Šedivý (46. Neumann) – Nečesaný, Pečenka.

N. Bydžov - L. Bělohrad 1:1, pen. 4:3

Fakta – branky: 34. Ševčík – 21. Rychecký. Rozhodčí: Hlaváč (Týniště nad Orlicí). ŽK: 2:2. Diváci: 81. Poločas: 1:1.
Nový Bydžov: Strýhal – Vincour, Ševčík, Zich, Řezáč – Mejstřík, Trejbal, T. Vaněk, Hlušička (53. K. Vácha) – Voldán, J. Vácha (71. Blažek). Lázně Bělohrad: Šebesta – Kracík, Lánský, Kazda, Kluz – Mesner, Machát, Hrnčíř, Horáček (78. Topič) – Rychecký (86. Balcar), Odvárko.