Prosluněný víkend vábil fotbalové nadšence k návštěvě letních stadionů, kde v sobotu a neděli probíhala celá řada zajímavých utkání. V Královéhradeckém kraji jsme bedlivě sledovali počínání mužstev jak v krajských soutěžích, tak v České fotbalové lize a Divizi C.

V ČFL se oba krajští zástupci vydali na hřiště svých soupeřů. Chlumec v sobotu vyrazil na horkou půdu Živanic a díky trefám Bastina se Samkem zvítězil 2:1, rezervu Hradce Králové čekala nedělní partie na trávníku SK Zápy, tedy týmu, který v týdnu přes Viktorii Žižkov pronikl do 3. kola MOL Cupu!

Živanice – Chlumec nad Cidlinou 1:2

Domácí sice ve východočeském derby vedli, ale hosté dvěma góly skóre otočili.

Fakta – branky: 37. Petrus – 41. Bastin, 80. Samko. Rozhodčí: Nejedlo. ŽK: 2:2. Diváci: 248. Poločas: 1:1. TJ Sokol Živanice: Frydrych – Buriánek, Spěvák, Václavek, Polák (12. F. Pánek) – D. Pánek (80. Knespl), Langr, Staněk (80. Zavřel), Kopecký (86. Gašpar), Nikodem – Petrus (86. Štěpánek). FK Chlumec nad Cidlinou: R. Petr – Mahr, Finěk, D. Čížek, Žahourek – Krčál – J. Labík (77. Koubek), Samko (90. Kopáč), Havlena (83. Lukič), T. Labík – Bastin.

Zápy – Hradec Králové B 3:2

Fakta – branky: 60. a 65. Kubů, 15. Vencl – 18. Kadrmas, 32. Kubala. Rozhodčí: Zadinová. ŽK: 3:4. Diváci: 210. Poločas: 1:2. FC Hradec Králové B: Reichl – Harazim, Kadrmas, Leibl, Baloun (78. Locker) – Rezek, Vobejda (69. Hájek), Soukeník, Kejř (78. Kosař) – Kubala, Firbacher (69. Hlaváč).

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Fortuna Divize C nabízela celou řadu atraktivních soubojů. V jednom z těch sobotních hostil Trutnov od 17 hodin lídra tabulky z Vysokého Mýta. Domácí odehráli s favoritem výborný zápas, trefou Krause vedli ještě sedm minut před koncem 1:0. Soupeř ale Šumským srovnal a o svém vítězství rozhodl gólem z penalty v 90. minutě. O den později se fotbalisté Náchoda představili v Čáslavi a hráče Dvora Králové nad Labem čekala těžká řehole na půdě Hlinska.

Trutnov v 6. kole Fortuna Divize C podlehl týmu Vysokého Mýta.
Trutnovskou „odměnou“ za sympatický vzdor víc než krutá prohra. Padli i rivalové

Najít hit kola v šestém dějství krajského přeboru tentokrát nebylo jednoduché. Ale zkusili jsme to. V sobotu byla volba jasná, hrál se pouze duel mezi Černilovem a favorizovaným Novým Bydžovem. V neděli pak byla zajímavá řež Třebše s týmem Libčan, pikantní pak kostelecké derby.

První Roudnice, druhá Solnice a třetí Lokomotiva Hradec. Zůstane pořadí I. A třídy stejné i po prvním zářijovém víkendu? Také na tuto otázku jsme před víkendem hledali odpověď. A hle, změna přišla. Roudnice totiž nečekaně prohrála 3:1 na hřišti Broumova. Lokomotiva navíc doma s rezervou Náchoda ztratila bod.

I. B třída skupina B měla úvodní duel 6. kola na programu už v sobotu dopoledne. A hned se zrodilo menší překvapení. V okresním derby prohrávala favorizovaná Nová Paka s rezervou Jičína už po 13 minutách 0:2. Dvěma trefami Michala Kříže sice dokázala vyrovnat, na víc než dva body za lépe zvládnutý penaltový rozstřel to však nestačilo. Další čtyři zápasy se hrály v sobotu odpoledne, zbylé dva pak v neděli. Tabulku dál vede béčko Dvora Králové nad Labem před Železnicí.

Ani B skupina I. B třídy nezůstala pozadu a jeden ze sedmi duelů má odehraný už od sobotního dopoledne. Rezerva hradecké Slavie si až nečekaně hladce poradila s týmem Lípy nad Orlicí, když soupeři nasázela osm branek. Hattrickem v rozmezí sedmi minut (!) jistil výhru střídající Tomáš Erber. Zde se pět duelů hrálo v sobotu odpoledne a jeden zbývající pak v neděli.