Fotbalisté Slavie Hradec Králové poslední zápas v krajském přeboru vyhráli, ale to je jenom slabá náplast na celou sezonu.

Ambiciózní tým si brousil zuby na krajský „double“ v podobě prvenství v krajském přeboru i v krajském poháru. Jenže v obou případech skončil hned pod vrcholem.

V nedávném finále Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje, které se hrálo v Hořicích, podlehl po penaltovém rozstřelu Libčanům. V přeboru skončil rovněž na druhém místě, ale nikoliv těsně, nýbrž o „parník“, neboť za suverénním Novým Bydžovem zaostal o propastných osmnáct bodů.

Důvodem odvolání je rozdílný pohled

Možná i proto vedení klubu hned po skončení sezony ukončilo spolupráci s hlavním trenérem Josefem Boučkem.

„Důvodem jeho odvolání je rozdílný pohled na sportovní koncepci a filozofii při vedení A týmu mužů,“ stojí mimo jiné v prohlášení, které Sešívaní uveřejnili na facebookových stránkách klubu.

Slavia nyní s napětím čeká, zda se pro ni uvolní místo v divizní společnosti a bude moci postoupit o patro výš. Ta možnost tam rozhodně je.

Například vítěz Středočeského kraje (Velim) již avizoval, že divizi nevezme. Tudíž dostane možnost postupu někdo jiný. A může se stát, že i v ostatních krajích Čech někdo nevezme postup. V tom případě by se šance slávistů zvyšovaly.

Kde že je postup sportovní cestou

Zajímavá informace přišla také z I. B třídy. Do nejnižší krajské soutěže by měl jít místo Velkého Poříčí, které v zimě odstoupilo z I. A třídy a bylo tak automaticky prvním sestupujícím o patro níž, tým Lhoty pod Libčany, jenž skončil až na sedmém místě okresního přeboru Hradecka!

Jde o rozhodnutí Výkonného výboru Fotbalové asociace České republiky, které vyvolalo bouři nevole v řadách některých klubů i okre-sních fotbalových svazů. A nelze se divit. Vždyť přece na prvním místě by měl být upřednostňován postup sportovní cestou.