Čtrnáctým kolem pokračoval Votrok krajský přebor.

Červený Kostelec předvedl úžasný obrat

Tak tohle bylo něco. Fotbalisté Červeného Kostelce prohrávali na domácím hřišti s Rychnovem nad Kněžnou po hodině hry už 0:3, jenže po trojitém střídání v 61. minutě se obraz hry naprosto změnil. V 81. minutě vyrovnával druhým gólem v utkání Tipelt a rozhodující branku na 4:3 dal v 92. minutě střídající Veselňák. Zkáza Rychnova byla dokonána. „Všem klukům patří poděkování, že i přes nepříznivý stav bojovali až do konce zápasu a odměnou byl zisk potřebných tří bodů. Po dlouhé době zavládla v Kostelci velká euforie,“ uvedl šťastný trenér Červeného Kostelce Robert Hanuš.

Bydžov po obratu v závěru přetlačil Hořice

Tým Nového Bydžov vstupoval do utkání s hořickou Jiskrou jako jasný favorit, jenže opak byl pravdou. Hořice po brance Pečenky od 34. minuty vedly. A vedení držely až do 77. minuty, kdy se trefil Zich. Obrat dokonal pět minut před koncem Patrik Mokošín. „Domácího favorita jsme tentokráte důkladně potrápili a prohru si nezasloužili. Po zápase panuje velké zklamání,“ řekl vedoucí mužstva Hořice Josef Vydra.

Lídr bodoval v Hradci na Slavii

Další tři body do tabulky si připsal lídr z Libčan. Ve 14. kole se radoval na hřišti hradecké Slavie, kde vyhrál 3:1. Dvěma brankami se blýskl hostující Ondřej Kraják. „O utkání rozhodla naše minutová nekoncentrovanost na konci první půle, kdy jsme byli za toto potrestáni dvěma brankami,“ viděl trenér Slavie Josef Bouček.

Vysoká přetlačila Třebeš, rozhodl Hašek

Jedinou branku utkání viděli diváci ve Vysoké nad Labem, která hostila silný tým hradecké Třebše. O tu se postaral v 76. minutě Hašek, čímž vystřelil svému týmu tři body. „Soupeře jsme zaskočili svojí aktivní hrou, která nám vydržela po celý zápas. Myslím si, že diváci viděli pěkný zápas, protože obě mužstva bojovala a chtěla hrát fotbal,“ zhodnotil vítězné utkání trenér Vysoké Radek Hrubý.

Trápení Dobrušky, doma padla i s nováčkem

Další prohru si na svůj podzimní účet připsali fotbalisté Dobrušky.

Tentokrát na domácím hřišti nestačili 1:3 na Polici nad Metují. „Krize pokračuje, ani toto utkání jsme nezvládli. Když jsme se vrátili brankou na 1:2 do hry, stačil jeden nedohraný souboj u naší branky a bylo po nadějích na lepší výsledek,“ pověděl trenér Dobrušky Miloš Killar.

Jeho svěřenci se s pěti získanými body krčí na posledním místě tabulky.

Fotbal, ilustrační fotografie.
Senzační obrat Červeného Kostelce

HVĚZDA KOLA:
Tým Červeného Kostelce. Borcem kola je celý tým Červeného Kostelce. Ten na domácím hřišti prohrával po hodině hry 0:3 s Rychnovem, ale po neuvěřitelném obratu a gólu v 92. minutě vyhrál 4:3.

VÝROK KOLA:
„Vést po hodině hry 3:0 na půdě předposledního celku tabulky a nekonec nemít ani bod je naprosto nepochopitelné!“
(Václav Brůžek, předseda rychnovského oddílu po kolapsu a konečné prohře 3:4 v Červeném Kostelci)