V Královéhradeckém kraji se totiž ihned po uvolnění zákazů a všemožných omezení začal znovu hrát fotbal. V řadě míst se dokonce i natěšení diváci vrátili do ochozů. Proč taky ne. Opatření, která se týden co týden rozvolňují, fotbalovým příznivcům návštěvy stadionů dovolují. Kdo svůj tým v akci vidět chce, obvykle se do počtu „vstupenek“ vejde.

Krajský svaz dobrovolně přihlášeným oddílům nabídl účast v AGRO CS Poháru KFS a zájem projevilo úctyhodných 36 dospělých mužstev. Mezi nimi i elitní krajské oddíly z Chlumce nad Cidlinou, Náchoda, Dvora Králové nad Labem, Trutnova, které ve skupině nazvané TOP doplnila hradecká rezerva působící v České fotbalové lize.

Vedle této elitní skupiny se pak hraje dalších šest, do nichž byly kluby rozděleny jak na základě soutěží, v nichž v mistrovské sezoně působí, tak podle zeměpisné vzdálenosti. Samozřejmostí tak jsou vysoce atraktivní duely, ta pravá derby.

„Vítěze vyhlašovat nebudeme, hlavním motivem a motivací je opět rozhýbat naše fotbalové hnutí. Pro vítěze skupin by ale měl materiální ceny zajistit partner turnaje AGRO CS,“ pronesl k nemistrovskému systému dohrání jarní části sekretář KFS Ladislav Brož.

Nelenily ani okresní fotbalové svazy. S výjimkou Jičínského se do konce měsíce června všude hrají obdobné prestižní turnaje.