Ve 25. minutě se po závaru před brankou dostal míč na vápno, kde stál připravený Obermajer a jeho střela dostala Jičín do vedení – 1:0. Ve 32. minutě se vedení hostů rozhodlo k málo vídané věci – vystřídalo hned tři hráče najednou. Ve 43. minutě po souboji s obráncem a brankářem ve vápně vybojoval Vladeka penaltu. Zodpovědnost na sebe vzal kapitán Ulvr a bezpečně zvýšil na 2:0. Tímto výsledkem skončil i první poločas. V 68. minutě pronikl po levé straně aktivní Vladeka přes obránce a propálil Linharta mezi nohami na 3:0. O minutu později po akci po pravé straně se ve vápně dostal k míči kapitán Přibyl a snížil na konečných 1:3. Jičín závěr utkání zvládl skvěle a připsal si hodně důležité tři body do tabulky.

„Nastoupili jsme proti silnému týmu, který celé utkání lépe kombinoval a měl převahu. My využili maximálně zaváhání v obraně hostí. Tři body jsou pro nás neskutečně cenné,“ zhodnotil utkání trenér Jičína Pavel Obermajer.

Hořice ztratily zápas na Slavii v závěru

Dlouho to vypadalo, že Hořice gól na hřišti hradecké Slavie nedostanou. Jenže nezvládly koncovku utkání, když se nejprve v 80. minutě trefil Linhart a už v nastaveném čase přidal pojistku Moravec, jenž uzavřel na konečných 2:0 pro tým z Hradce.

„Rozhodly naše neproměněné šance. Další prohrou jsme si zadělali na těžké jaro, ale věříme, že návrat na domácí hřiště nám pomůže,“ uvedl vedoucí mužstva Hořic Josef Vydra.