„Výsledek bychom mohli dát za vinu špatnému terénu, únavě nebo dalším atributům, ale rozhodující byla domácí hladovost po vítězství a jejich jednoduchý fotbal založený na nakopávaných míčích,“ zhodnotil chlumecký kouč Richard Vlášek.

V druhém táboře naopak panovala velká spokojenost. „Chtěl bych vyjádřit velké uznání hráčům za jejich skvělou disciplínu a obrovskou chuť bojovat o vítězství. Jejich nasazení bylo velmi dobré a zaslouží si veškeré uznání,“ vyzdvihl Drusan.

ROZHODL ZUGAR

V sobotním duelu, který sledovalo v Jičíně 100 diváků, měli od začátku více ze hry domácí. Paradoxně do vedení šli hosté, když se přesně po půlhodině hry prosadil Dítě. Ten využil dobrého centru a na přední tyči protlačil míč za Švorce – 0:1.

Jičín ale inkasovaná branka nesrazila a za svoji aktivitu byl odměněn hned o čtyři minutky později. Kukal neudržel střelu V. Matějky a o úspěšnou dorážku se postaral Fidrich – 1:1.

Rozhodující moment duelu přišel v 64. minutě. Po rychlém brejku domácích V. Matějka předložil míč Zugarovi, který nadvakrát rozhodl o jičínském vítězství za tři body.

Zdroj: TVcom.cz/SK Jičín

„Nám kombinace vázla, hra byla pomalá a šancí poskrovnu. Po šesti kolech jsme přišli o jarní neporazitelnost, jsme hodně rozmrzelí, ale prohráli jsme bitvu, ne válku (i když ji vedeme už na třech frontách),“ uzavřel Vlášek.

Jak už bylo zmíněno. Jičín se ve středu představí v Jaroměři. Béčko Chlumce zase přivítá na domácím trávníku trápící se exdivizní Dvůr Králové (15.00).

Domácím gratulujeme, nakonec dorazilo i dost diváků. Ve středu nás čeká dohrávka se Dvorem, máme mu co vracet,“ uzavřel Vlášek.

Jičín – Chlumec n. C. B 2:1

Fakta – branky: 34. Fidrich, 64. Zugar – 30. Dítě. Rozhodčí: Horský – Valihora, Vlachý. ŽK: J. Matějka – Dítě, Jelínek. Diváci: 100. Poločas: 1:1.

SK Jičín: Švorc - Klaban, Mokošín, Gaubmann – J. Matějka, V. Matějka (74. Kopáček), Ulvr (66. Machačný), Zugar, Fidrich – Macháček (82. Kosejk), Holer (82. Vích).

FK Chlumec nad Cidlinou B: Kukal - Jelínek, Pánek, Tichý, Cholasta (79. Hajský) - Veselský, J. Kučera, Labík (85. Divíšek), Jansa (79. Kříž) - Dítě, Dvořák (71. Vopátek).