Hned šest žlutých rozdal rozhodčí Pešava v nastaveném čase utkání mezi Dobruškou a hosty z Vrchlabí. Vše odstartoval domácí Kořínek za protesty, poté se strhla mela u rohového praporku, kde se Vrchlabí snažilo pozdržet čas. Dokonáním hektického závěru byl neuznaný gól Dobrušky v šesté minutě nastavení, kdy rozhodčí odpískal faul na brankáře. Jen zázrakem nikdo neodešel do šaten předčasně a z vítězství 2:1 se nakonec radovalo Vrchlabí.

„Závěr utkání rozhodně reklama na fotbal nebyla a nechť se každý z aktérů zamyslí, jakým dílem k tomuto divadlu přispěl,“ řekl trenér Dobrušky Miloš Killar.

Dál pokračuje trápení Rychnova nad Kněžnou, který nedokázal bodovat ani na čtvrtý pokus. Tentokrát prohrál kvůli bídnému prvnímu poločasu v Jičíně 1:2. „Za prohospodařený první poločas jsme si body nezasloužili. Úspěšnou premiéru mezi třemi tyčemi si odbyl Lukáš Junek. Díky němu jsme mohli doufat až do konce,“ uvedl předseda Rychnova Václav Brůžek.

Naopak Jičínu se body náramně hodí, šlo o první jeho první výhru.

Červený Kostelec se na domácím hřišti radoval z výhry 2:1 nad Kostelcem nad Orlicí. Všechny branky padly po změně stran a domácím se povedl za třináct minut obrat. „Vybojované vítězství je velmi důležité. Soupeř byl kombinačně lepší, ale našimi rychlými protiútoky jsme ho přehráli,“ řekl trenér Červeného Kostelce Petr Liška. Pro jeho svěřence jde o první tříbodovou výhru v sezoně.

Třebeš zažívá velmi povedený vstup do nové soutěže. Tým z Hradce má na svém kontě devět bodů. Naposledy porazil ve šlágru čtvrtého kola RMSK Cidlinu 2:0. „Chtělo by to někdy více hrát a činit se, nežli mluvit. Vítězství Třebše považuji za zasloužené,“ zhodnotil trenér Bydžova Petr Průcha.

3 NEJ události
· Hattrick. Jednoznačným hráčem kola je Jan Pražák z Vysoké. Ten sestřelil třemi góly Sobotku. Hattrick stihl za 11. minut!

· Divočina v Dobrušce. Šest žlutých padlo v nastaveném čase v utkání Dobrušky s Vrchlabím.

· Trápení Rychnova. Rychnov i po čtyřech kolech bez bodu. Padl i v Jičíně.