Střelecky se nejvíce činila rozjetá Jaroměř, která při sedmé výhře za sebou roznesla Vrchlabí na jeho půdě 7:1. „Zápas se nám vydařil herně i výsledkově. Od úvodních minut jsme velmi dobře kombinovali a neustále se dostávali do šancí, předvedli jsme mnoho povedených akcí,“ liboval si hostující trenér Miloš Exnar.

Skvělý výkon Jaroměřských uznali i domácí. „Hosté předvedli nejlepší výkon na našem hřišti ze všech týmů, naši hráči jim nebyli schopni konkurovat,“ zaznělo z tábora horalů.

Osmibrankovou přestřelku, penaltový rozstřel, devět žlutých a dvě červené karty. To vše přineslo zajímavé střetnutí favorizované Slavie Hradec Králové s Hořicemi v Podkrkonoší. Hosté byli po celou dobu ve vedení a ještě na začátku pětiminutového nastavení měli k dobru dva góly (4:2). Jenže v úplném závěru zkolabovali, dovolili favoritovi vyrovnat a ještě ke všemu nezvládli ani penaltový rozstřel.

Darované dva body

„Zkrat v nastavení? Nezodpovědnost hraničící s naivitou. Výborný výkon byl tímto degradován a domácím jsme dva body doslova darovali,“ mrzelo Josefa Vydru, předsedu hořického klubu.

Šlágr se hrál v Solnici, kde lídra v prestižní sousedské bitvě vyzval třetí Rychnov nad Kněžnou. Hosté šli sice do vedení, ale fotbalovější domácí poté výsledek otočili (2:1) a zaslouženě brali všechny body.

NEJLEPŠÍ KANONÝŘI
12 – Pečenka (Hořice v P.)
10 – Hartman (Chlumec B)
  9 – Novotný (Týniště n. O.)
        Počtýnský (Rychnov)
        Motl (Solnice)

Doposud druhá rezerva Chlumce nad Cidlinou přerušila vítěznou sérii, kdy v osmi zápasech v řadě brala vždy tři body nebo dva za penaltovou výhru. Stalo se tak v Libčanech, které podruhé za sebou naplno bodovaly. I zde byl k vidění obrat ve skóre z 0:1 na 2:1.

Ve Vysoké nad Labem řádilo bratrské útočné duo v dresu domácích. Povinné vítězství 3:0 s posledním Kostelcem nad Orlicí vystřelili dvěma góly Milan Ujec a jedním Ondřej Ujec. Nutno dodat, že outsider ovšem dobrých šedesát minut kousal.

Týniště nad Orlicí doma rozprášilo Dobrušku 5:0. Utkání ovlivnilo vyloučení hostujícího brankáře Effenberka již ve 32. minutě za stavu 1:0. Zbývající čtyři branky domácí vsítili po přestávce.

Vítězný gól v úpném závěru

Třebeš v souboji týmů z dolní poloviny tabulky přehrála Jičín 3:1. Pouze jednoho gólu se dočkali diváci v okresním derby Police nad Metují – Červený Kostelec. Vsítil ho až v 89. minutě ze skrumáže domácí Mucha. Krátce předtím hosté nedali samostatný nájezd.