Úkol zněl jasně: Nepodcenit! Hradec už na podzim doma s outsiderem ztratil za bezbrankovou remízu, což tentokrát opakovat rozhodně nechtěl.

Na Strahově dělal pro třetí jarní výhru v řadě maximum. Tlačil od úvodních minut. V první šanci se ocitl Adam Vlkanova, jenže z voleje napálil pouze Ordeltovu náruč.

Potom už přišly chvíle Daniela Vašulína. Hradec na vytáhlého útočníka v zimě uplatnil opci a udělal moc dobře. Vašulín chytil střeleckou formu. Na zásahy se Žižkovem navázal i proti Vyšehradu. Ve 20. minutě se dostal k odraženému míči a nekompromisně ho napálil pod břevno – 0:1. Následně využil ideálního centru od Urmy, zavěsil se do vzduchu a hlavou skóroval podruhé (0:2).

Komentář k zápasu zde:

Vašulín byl při zápase v ráži
Komentář: Ve stopách Lokvence? Proč ne

Tím byly karty jasně rozdané.

Po hodině hry přidal po rychlém protiútoku třetí branku Pavel Dvořák (0:3). Domácí korigovali z pokutového kopu (1:3).

Vašulín však toužil po hattricku. V 84. minutě mu velkou šanci zmařil Ordelt, v samém závěru však proměnil penaltu nařízenou za faul na Vlkanovu (1:4).

Vyšehrad – Hradec Králové 1:4

Daniel VašulínDaniel VašulínZdroj: FC Hradec KrálovéHattrick, vůbec první v kariéře, do sítě Vyšehradu bude hradeckého útočníka Daniela Vašulína (na snímku) určitě něco stát. Přesto po zápase zářil štěstím a děkoval spoluhráčům za možnost zahrávat v nastavení pokutový kop.

,,Jsem rád, že jsem to pořádně odšpuntoval a mohl z penalty, i když na ni byl určený někdo jiný, přidat svůj třetí gól v zápase,“ rozplýval se po vítězném duelu. Dvaadvacetiletý útočník byl přesvědčen, že tým zápas zvládne. ,,Věříme si. Máme dobré standardky. Dali jsme důležitý první gól a šli si za tím.“

Slova chvály našel i asistent Ondřej Prášil. ,,Nejde jen o Vašulína. Dobře pracovali všichni. Každý jedinec tam má svoji roli. Jsme rádi, že Váša góly dává, ale je to práce celého mužstva.“

Už ve středu je na programu 18. kolo, Hradec přivítá od 16.30 hodin Táborsko.

Fakta – branky: 66. Jakab z pen. - 20., 36. a 90. (+1) z pen. Vašulín, 62. Dvořák. Rozhodčí: Denev – Vlček, Poživil. ŽK: Kulig – Reichl. Poločas: 0:2. Hráno bez diváků.

FC Slavoj Vyšehrad: Ordelt – Kulig, Žilák (76. Hampl), M. Černý (76. Schneider), Šandera – Jakab, Kříž (53. Zaradny) – Suchan (45. Drobílek), Alexandr, Hezoučký (87. Vaněk) – Králíček.

FC Hradec Králové: Reichl – Urma, Donát, Leibl, Mejdr – Kodeš, J. Rada (87. Soukeník) – Vlkanova (90. Král), Vašulín, P. Dvořák (90. Záviška) – Prekop (67. F. Novotný).