Páté místo, čtyři body ztráty na pozice zaručující baráž o nejvyšší soutěž. Votroci mají za sebou patnáct kol ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE.

Které záležitosti přinesly do černobílého klubu vzruch?

Kauza Zorvan: Šikovný záložník, odchovanec klubu se v létě v Hradci nepohodl. Filip Zorvan odešel na hostování do Vítkovic.

„Netušil jsem, že Zorvi v sobě nosí některé věci. Začal řešit, že důvěra mezi námi není jako kdysi,“ glosoval trenér Zdenko Frťala.

Demolice: Ve 4. kole rozstřílel tým Varnsdorf 8:0, přitom do té doby nevyhrál. Před zápasem měl tým dlouhé sezení, vyplatilo se.

„Trošku se vyčistil vzduch. Řekli jsme si spoustu důležitých věcí. Že na sebe při zápasech akorát řveme, nepovzbuzujeme se. To je o ničem,“ prozradil Adam Vlkanova. Varnsdorfem se rozjela série šesti duelů bez prohry.

Triumf v derby: V 11. kole přijely Pardubice, vedoucí celek ligy, do té doby neporažený. Jak už to však bývá, Hradec derby vyhrál.

„Takticky jsme to zvládli, i když ve druhé půli jsme měli obavy a strach o výsledek. Bylo to výborné derby s dobrým koncem pro nás,“ hodnotil kouč Frťala.

Problém stadion: Stará vesta. Stavba nové arény se zase odložila. Jak to bude dál, rozhodnou příští měsíce. Ještě existuje šance, že se začne podle současného (rozumného) projektu. Snad…

Mladý šéf: Je mu jedenadvacet, přesto se stal kapitánem Votroků. „Jsem na to hrdý,“ řekl Jakub Martinec.

Během podzimu se ukázalo, že šlo o fajn volbu. Obránce patřil mezi nejlepší hráče, navíc střílel důležité góly. Například vítězný proti Pardubicím a pojišťovací s Chrudimí.