Nyní je před ním další zkouška, celý svět ovládl koronavirus. Ottmar tuší, jak na něj. „Kdy jindy bychom měli být ohleduplní? Roušky jsou to nejmenší, co můžeme jeden pro druhého udělat,“ říká a s ochranou úst trénuje.

„Od vyhlášení karantény dojdu na nákup, manželku s dětmi nechám doma. Trénovat chodím do přírody, mimo lidi,“ říká.

Fotbal hrát nezapomeneme, ví Kesner. Pauza byla nutná

Chrudim - Radost z úvodní výhry jara nad Varnsdorfem (5:2) příliš dlouho nevydržela, na vině ale nejsou nevydařené výsledky, nýbrž pandemie koronaviru. „Vzhledem k rychlosti šíření viru však bylo přerušení jediným možným řešením,“ ví kapitán Chrudimi Ondřej Kesner. Stejně jako ostatní mužstva zvolil chrudimský kouč Jaroslav Veselý cestu formou individuálních tréninkových plánů: „Není to jen o běhání, ale i o posilování a dalších věcech. Snažíme se plnit, abychom zůstali připraveni,“ tvrdí Kesner. Nikdo ale neví, jak dlouho bude tato situace pokračovat. „Problém vrátit se nebude. Nemyslím si, že bychom během nucené pauzy zapomněli hrát fotbal,“ dodává kapitán Kesner.

Bez fotbalu? Fanoušky Pardubic baví TV Vinice

Pardubice - Nouzový stav kvůli pandemii koronaviru trvá. Aktuální situaci se musí přizpůsobit i druholigoví fotbalisté Pardubic. Ti začínají druhý týden, ve kterém se připravuje každý člen týmu sám. Podle individuálních tréninkových plánů. Kromě toho se hráči baví i na klubových sociálních sítích, kde se rozjela zajímavá aktivita Otázky a odpovědi.
První výkop obstaral Jiří Letáček a štafetu postupně přebírají další spoluhráči. Někteří do videa přidali i ukázku ze svého tréninkového programu. Fanoušci tak mohli vidět Pavla Černého, na kterého při výběhu dohlíží z kola jeho malá dcera. „Dopoledne se věnujeme malé, děláme domácí úkoly a učíme se. Potom si jdu splnit svůj individuální plán. Odpoledne trávíme i na zahradě, kde je na jaře práce více než dost,“ uvedl pardubický útočník.

V dalším vzkazu pak brankář Štěpán Hrnčíř ukazuje, jak se dá posilovat doma na terase. „Mám tady gymnastické kruhy nebo gumy na posilování,“ prozradil. Na tento týden pardubický klub připravil fanouškům ještě bohatší program.

„Vysílat“ totiž bude TV Vinice, a to v předem avizovaných časech na klubovém facebooku. Dojde i na záznamy velkých pohárových zápasů (ty budou vysílány zároveň i na youtube kanálu FK Pardubice). V úterý v 10.15 hodin to bude zápas Pardubice - Sparta Praha z roku 2011, ve čtvrtek potom duel stejných soupeřů z roku 2015 (Pardubičtí doma vyhráli 1:0).

A další program? Třeba v úterý v 8.30 hodin bude zápasu předcházet Snídaně s fotbalistkou Bibianou Ninczovou, v další sadě Otázek a odpovědí se v 9 hodin představí gólman Nicolas Šmíd.