Byla to akce jako z učebnice, jeden z mála světlých hradeckých okamžiků středečního utkání hraného na umělé trávě v Horních Počernicích. Na svět přišla v 77. minutě. František Čech na pozici stopera skvěle zpacifikoval hrozící nebezpečí, míč bleskově poslal dlouhým pasem na levou stranu, kde se Rostislav Baďura, testovaný útočník z Olomouce, skvěle zbavil obránce a nádhernou spolupráci chladnokrevně zakončil. Hradec srovnal jednogólové manko a získal v Tipsport lize první bod.

Zaspali začátek

Votroci k duelu nastoupili bez řady zkušených opor. V silně kombinované sestavě brzy prohrávali, už ve 2. minutě prostřelil Macha na bližší tyč Zezula. ,,Na začátku byl soupeř lepší, agresivnější, přehrával nás. I proto zaslouženě vedl,“ nehledal výmluvy kouč Zdenko Frťala. Přesto jeho svěřenci mohli poměrně brzy vyrovnat - v 9. min. postupoval Záviška sám na gólmana, ale neuspěl. ,,Remíza je ve finále spravedlivá. Pro některé hráče šlo o první zkušenost s dospělým fotbalem. Odmakali to, záměr tahle příprava splnila,“ konstatoval Frťala.

Trénink fotbalistů FC Hradec Králové v rámci zimní přípravy.
Hradecké fotbalisty čeká po Plzni dřina a zimní liga

Táborsko mělo ke třem bodům blíže. V 66. min. si na centr ze strany naskočil Plachý, jenže Mach předvedl parádní zákrok a tutovku zlikvidoval.

Hradec Králové - Táborsko 1:1

Fakta - branky: 76. Baďura – 2. Zezula. Rozhodčí: Dorušák – Horák, Antoníček. ŽK: 1:3 (Leibl – Nielsen, Kristaps, Penc). Poločas: 0:1.
FC Hradec Králové: Mach – Mahr, Čech, Král (46. Leibl), Novotný – Kodeš (46. Soukeník), Samko (46. Kosař) – Záviška (60. Baďura), Kejř, Zaradny – Vašulín (46. Prekop). Trenér: Frťala.

Tipsport liga - tabulka skupiny A:
1. Sparta Praha B 1 1 0 0 3:1 3
2. Táborsko 3 0 2 1 5:7 2
3. Dukla Praha 1 0 1 0 3:3 1
4. Hradec Králové 1 0 1 0 1:1 1

Video v akci. Hned dvakrát!

Ve 26. minutě to s Votroky nevypadalo vůbec dobře. Táborsko po bleskové akci zvýšilo na 2:0. Jenže gól nakonec neplatil. Hlavní rozhodčí Dorušák po zhlédnutí videa branku kvůli předcházejícímu faulu na Kodeše odvolal.

Ve druhém poločase se zase řešil nebezpečný zákrok Leibla na Nielsena. Hradecký obránce šel do souboje příliš riskantně. Ihned vyfasoval žlutou kartu. Sudí se přesto běžel podívat na video a zvažoval udělení karty červené. K tomu nakonec nedošlo. I když asi mohlo…