Na závěr podzimu ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE se ukázali na Dukle, na hřišti jednoho z favoritů soutěže. Votroci tam vyhráli na konci listopadu 2:1 a podali výborný výkon.

„Byl to asi nejlepší zápas na podzim,“ netajil sportovní ředitel Jiří Sabou. „Takhle bychom se chtěli prezentovat,“ dodal.

Hradec se díky výhře vyhoupl na třicet bodů, čímž splnil interní cíl. Navíc s Duklou hrál už podruhé, a proto se s ní může poměřiti nyní v zimní přípravě. Na jaře se jí už nepostaví.

Zápas se hraje v sobotu v pravé poledne na stadionu v Malšovicích.

A vedle připomenutí podzimního výkonu půjde také o to napravit nedělní vysokou prohru 1:5 se Slaskem Wroclav, čtvrtým celkem elitní polské Ekstraklasy.

Přípravný fotbal
Východočeské druholigové týmy
Sobota, 10.15: Pardubice – Velké Meziříčí (hř. UMT Ohrazenice),
12.00: Hradec Králové – Dukla Praha (hř. Malšovický stadion),
16.00: Ústí nad Orlicí – Chrudim.

„Dukla je pro mě jeden z hlavních favoritů na postup do ligy, výsledky v přípravě má také výborné,“ upozornil hradecký kouč Zdenko Frťala. Pražané zkrátka myslí na postup, ale to Votroci v nejbližší budoucnosti také.

Proto jim zápas se Slaskem v mnohém otevřel oči.

„Jestli se chceme bavit o lize, jako že chceme, takové parametry bychom v budoucnu měli splňovat i my. Doufám, že si z toho hráči vzali i to dobré. Každopádně tam na jeden zápas bylo velké množství individuálních i skupinových chyb v obraně,“ řekl trenér.

Bude to tentokrát lepší?