„Výhra nám přinese větší pohodu,“ pochvaloval si Otto Urma, jenž po zranění odehrál první zápas v přípravě. „Ukázali jsme, že fotbal hrát umíme. Hlavně jsme rádi, že jsme vzadu udrželi nulu,“ dodal.

I sám Urma měl podíl na tom, že Hradečtí měli od začátku navrch. Už po necelé čtvrthodině se Vašulín prosadil po rohovém kopu.

Poté o sobě dali vědět i sparťané, ale gólmani Patrik Vízek a po přestávce i Michal Reichl, posila z Olomouce, udrželi čisté konto. Přispěla k tomu i obrana, v níž netradičně na postu stopera nastoupil záložník Petr Kodeš.

Viktoria Plzeň – Hradec Králové 5:2 (3:0)
Los poháru: Plzeň zamíří do Hradce, Sparta čeká na Baník

„S prvním poločasem panuje spokojenost. Odehráli jsme ho dobře herně i disciplinovaně. Po změně stran se projevila střídání, ztratili jsme jistotu na míči,“ uvedl asistent Ondřej Prášil. Přesto po hodině hry stvrdil výhru druhým gólem Vašulín.

Hradec Králové - Sparta Praha B 2:0

Fakta - branky: 14. a 63. Vašulín. Rozhodčí: Ježek. ŽK: Samko. Hráno bez diváků. Poločas: 1:0.
FC Hradec Králové: Vízek (46. Reichl) – Vučić, Čech (46. Kateřiňák), Kodeš (63. Leibl), Urma (63. Soukeník) – Donát, Rada (63. Novotný) – Prekop, Dvořák (70. Samko), Vlkanova (63. Záviška) – Vašulín (63. Egbewole).
AC Sparta Praha B: Kotek – Chervak, Panák, Gelašvili, Dudl, Okeke, Konopásek, Dao, Sejk, Ryneš, Ch. Frýdek. Střídali: Tvaroh, Jonáš, Flak, Gabriel, Benada.