Jeho statistiky jsou perfektní, o tom žádná. V patnácti podzimních zápasech FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY (jeden nehrál kvůli trestu za žluté karty) zapsal sedm gólů a devět asistencí.

To je známka kvality, až výjimečnosti.

Adam Vlkanova je - a to pochopitelně - v hledáčku klubů z nejvyšší soutěže. Podobné výkony totiž opakuje už pár sezon, navíc ofenzivní hráči jsou všeobecně v kurzu.

„Nějaké nabídky se řeší. Bavil jsem se s lidmi z různých klubů,“ přizná hráč. „Kdyby přišla dobrá nabídka pro mě i pro Hradec, tak bych to chtěl zkusit. Musí mě to ale posunout,“ upozorňuje.

Přeloženo: Vlkanova se do nejvyšší soutěže nehrne za každou cenu. V Hradci i ve druhé lize má výsadní postavení. „Přiznám se, že Karviná, Opava nebo Příbram, které budou hrát o záchranu, by mi nedávaly smysl,“ má jasno.

Například Karviná o něj měla zájem už v létě, ale poslala nabídku, která byl pro Hradec až směšná. Chtěla získat Vlkanovu za 1,5 milionu korun.

S takovou sumou opravdu nikdo neuspěje, čímž se dostáváme k záležitostem mluvícím proti šikulově zimnímu odchodu. „Adam má u nás platnou smlouvu do roku 2022 a jeho odchod pro nás v současné době není tématem,“ tvrdí výkonný ředitel klubu Jiří Sabou.

Právě v tomto konktraktu je zanesena suma, za níž je Vlkanova volný. Jde o 6 milionů korun, což není v současné době vůbec nízká suma. I prvoligové kluby (s výjimkou bohatého tria Sparta, Slavia, Plzeň) obrací každou korunu.

Vlkanova to dobře ví, vždyť o jeho případném odchodu se mluví prakticky každý půlrok, každé přestupové období. „Člověka zamrzí, když nemůže odejít. Ale já už chápu, jak fotbal funguje. Není to jen o hráčích a o samotné hře, ale také o byznysu. Točí se v něm velké peníze,“ uvědomuje si. „Každý hráč má nějakou cenu a je jasné, že ho klub neprodá pod cenou,“ dodá.

Přesto věří, že by se zájemci měli najít. Jistá aktivita se objevila na straně Zlína či Českých Budějovic. Už dříve se opakovaně zajímal Liberec. Naopak Jablonec už zřejmě není aktuální.