Dva domácí zápasy, žádný bod a hrozivé skóre 0:7. Jarní vizitka hráčů RMSK v divizi C není vůbec lichotivá. Nutno však podotknout, že proti nim stál druhý a třetí mančaft tabulky.

Přestože již po sedmi minutách trefil hostující Knobloch tyč Strýhalovy svatyně, nováček nezačal utkání s Benátkami zle. Bohužel vcelku brzy jako první inkasoval a to jeho sebevědomí dost nahlodalo. Stalo se tak ve 22. minutě. Benátecký tým v dalším průběhu prokázal zkušenosti.

Zdroj: Petr Tomeš

Přesto mohl Bydžov vyrovnat. Ve druhém poločase Nikolas Bekera stejně jako v první půli hostující Knobloch orazítkoval jen tyč Dědkovy branky. A tak skórovali hosté v 78. minutě. Druhý obdržený gól domácí psychicky rozložil natolik, že ještě dvakrát inkasovali a utkání tak skončilo pro Cidlinské krutou prohrou 0:4.

Divizní Nový Bydžov (v modrém) dokázal v přípravě porazit mladoboleslavské dorostence U19.
START DIVIZE C: Bydžov by rád udržel stávající postavení, případně ho vylepšil

DIVIZE, skupina C – 18. kolo

RMSK Cidlina Nový Bydžov – SK Benátky nad Jizerou 0:4 (0:1). Branky: 22. a 87. z pen. Vobořil, 78. Yaroshenko, 90. Pažout. Rozhodčí: Papežík. ŽK: 4:4. Diváci: 185. Poločas: 0:1. Nový Bydžov: Strýhal – Marek (83. S. Bekera), P. Mokošín, Novák, Drobný – Špinka (68. Zvěrina), Štajer, Voldán (63. Holec), Blažek, Trejbal – N. Bekera. Benátky n. J.: Dědek – Slicho, Kopa, Glöckner – Zabilanský, Šimeček, Vobořil, Komárek (63. Yaroshenko), Bodlák (84. Mbah) – Knobloch, Macek (77. Pažout).

Nový Bydžov (v modrém, během přípravného duelu v Mladé Boleslavi) nevkročil do jarní části divize C vůbec dobrým způsobem a v dalším utkání tak bude mít co napravovat.
Hrůzostrašný začátek, tři inkasované branky. Nováček v jarní premiéře propadl

Petr Průcha, trenér Nového Bydžova: „Zasloužená, ale krutá porážka. Po neúspěchu s Hlinskem jsem si myslel, že uhrajeme lepší výsledek. Co se týká výkonu, tak byť jsme prohráli 0:4, troufám si tvrdit, že byl diametrálně odlišný než proti Hlinsku. Benátky mají zkušený tým, který dokáže využít jakoukoliv slabší stránku soupeře. Chytrost útočných i obranných hráčů nás stála body. Rozhodla naše nedůslednost při první brance. Pak se náš mladý tým sice snažil, ale vytvořili jsme si defacto jen jednu vyloženou šanci.“

Tomáš Staněk, trenér Benátek: „Spíše než fotbal se hrálo ragby. Jsem rád, že jsme v Bydžově získali tři body, neinkasovali a rozdíl ve skóre je čtyřbrankový. Věděli jsme, že soupeř bude hrát hodně agresivně, velmi důrazně, což nezatracuju, ale těší mě, že naši kluci si s tím takto poradili, protože to nebylo jednoduché.“

Další výsledky

Trutnov - Náchod 1:1 (38. Balcar - 32. Krejčík), Dvůr Králové nad Labem - Ústí nad Orlicí 0:1 (55. Souček), Dobrovice - Hlinsko 2:2 (45. Janovský, 50. Volf - 53. a 76. Králíček), Letohrad - Turnov 2:3 (52. a 65. Faltus - 13. a 80. z pen. Beníšek, 21. Š. Havel), Čáslav - Velké Hamry 1:0 (54. Ronovský), Brandýs nad Labem - Liberec B 0:2 (27. Yuzvak, 73. Hudák), Vysoké Mýto - Chrudim B 1:1 (27. Tomášek - 87. Zvolánek).

Načítám tabulku ...

V dalším kole jedenáctý Nový Bydžov zavítá na půdu sedmého Turnova. Utkání se bude hrát na tamní umělé trávě v neděli 26. března od 15 hodin.