Fotbalisté Trutnova padli s týmem Vysokého Mýta. Gólem z 90. minuty prohráli 1:2.

Takový zápas nechcete zažít. Jste blízko vítězství a nakonec si z utkání neodnesete ani bod.

STOPROCENTNÍ LÍDR PŘEBORU. Fotbalisté Nového Bydžova zatím vévodí nejvyšší krajské soutěži.
Bydžov stále bez ztráty kytičky, Malšovice poprvé skórovaly

Přesně v takové situaci se v sobotu ocitli fotbalisté Trutnova, kteří na vlastním trávníku přivítali lídra tabulky z Vysokého Mýta. Duel měli skvěle rozehraný, k překvapení ho ale nedotáhli.

KLUCI ZÁPAS ODJEZDILI, CHVÁLIL KOUČ DVOŘÁK

„Musím říct, že jsem kluky po zápase litoval. Měli jsme blízko k super výsledku. Hosté byli lepší na míči, výborně jsme ale bránili a soupeře k ničemu moc nepouštěli. Celý tým zápas odjezdil,“ chválil svěřence kouč Miloš Dvořák, jenž litoval například situace ze 44. minuty, v níž domácí Rajnoch neproměnil pokutový kop.

Přesto šel Trutnov krátce po přestávce do vedení. „Skóre jsme otevřeli krásnou brankou Krause a soupeř pak vsadil všechno na jednu kartu. Měli jsme tam brejky, škoda, že se nám nepovedlo přidat druhý gól. Před vyrovnáním tam byla zbytečná chyba, přesto jsme ještě za stavu 1:1 nastřelili břevno. Dílo zkázy bylo dovršeno v poslední minuty, kdy přišel brejk, faul v pokutovém území a trefa hostů z penalty,“ smutnil Dvořák.

Trutnov – Vysoké Mýto 1:2

Fakta – branky: 53. Kraus – 83. Šumský, 90. Tomášek z pen. Rozhodčí: Zoufalý. ŽK: 3:1. Diváci: 150. Poločas: 0:0. MFK Trutnov: Šťastný – Balcar, Zieris, T. Kraus, Mařas – Marcel Štěpánek, M. Knap, Brejcha (81. Borovski), Jirousek (86. Sapár) – Rajnoch, Slavík. SK Vysoké Mýto: Zavřel – Valášek, Trnka (78. Rezek), Javůrek (78. Vopršálek), Stránský – Habrman (59. Tomášek), Dvořák, Wimmer, Mokrejš (69. Velinský) – Šumský, Hrubý.

VENKU PADL DVŮR, STEJNĚ TAK NÁCHOD

Neuspěli ani největší trutnovští rivalové. Dvůr Králové si z Hlinska přivezl porážku 1:2, když přitom závěrečnou půlhodinu dohrával v přesilové hře po vyloučení domácího Křivky. Náchod prohrál rozdílem dvou branek v Čáslavi, přičemž rozhodující druhý gól inkasoval až v předposlední minutě.

Fakta – branky: 21. a 64. z pen. Jančura – 68. Vrljičak. Rozhodčí: Eibl. ŽK: 2:4. ČK: 1:0 (58. Křivka). Diváci: 335. Poločas: 1:0. FC Hlinsko v Čechách: Jech – Nevole, Volf, Holec, Křivka – Zelenka, Portyš (76. Vašek), Koutný (59. Tulach), Jančura (90. Cach) – Stýblo (75. Klika), Formáček (76. Hlouš). TJ Dvůr Králové nad Labem: Vl. Matula – Picha, Sojka, Rejl, Tomeš – Ráliš – Vitebský, Hruška (75. Kruliš), Martinec (65. Vítek) – Vrljičak – Monteiro (65. Klazar).

Čáslav – Náchod 2:0

Fakta – branky: 58. Petrů, 89. Ronovský. Rozhodčí: Depeš. ŽK: 3:1. Diváci: 220. Poločas: 0:0. FK Čáslav: Vyhnánek – Slavík, Richard, Mráz (69. Schovanec), Mach – Vilím (46. Strnad), Vančura (69. Král), Petrů, Hannich (90. Kurka) – Ronovský, Chábera (61. Bašek). FK Náchod: Hladík – Světlík, Jandík, Kabeláč, Doucek – Šesler (78. Kos), Brich, Malý, Petřík, Šustek – Rojšl (57. Plšek).

S NOVÝM STADIONEM by klub FC Hradec Králové měl převzít i nový majitel. Nová aréna má být dokončena v roce 2023.
ANKETA: Dědek majitelem fotbalového Hradce? Ideální spojení, zní v odpovědích