Vyhrát doma před vlastními fanoušky? Pro fotbalisty Trutnova dosud Mission imposilble. Ale na venkovním hřištích, tam si svěřenci trenéra Vladimíra Markse libují. Z pěti pokusů dovezli na břeh Úpy čtyři tříbodové zisky, ten poslední v sobotu z horké půdy Dobrovice.

Fortuna Divize C, 8. kolo

Dobrovice – Trutnov 0:1 (0:0)

Kdepak, Trutnovští na rozdíl od minulého týdne nevstupovali do zápasu v roli papírového favorita. Zatímco v Brandýse nad Labem se od nich tři body čekaly, Dobrovice měla představovat vyšší level.

Souboj mezi Hlinskem a Náchodem nabídl drama až do samotného konce utkání. Po konečném hvizdu rozhodčího byli spokojenější domácí.
Nastavený čas Náchodu nevoní. Po ztracené výhře v derby v něm přišel o další bod

Potvrzovaly to předzápasové kurzy, stejně tak i počáteční nápor domácího celku, s jakým na Východočechy vyrukoval. Jenže hosté úvodní dvacetiminutovku přežili a následně sami začali narušovat klid soupeře odhodlaného doma žádný bod neztratit.

Prvním varováním pro domácí byla tutovka Slavíka. Borec, který před týdnem v úplném finiši rozhodl bitvu v Brandýse, si v první velké šanci vylámal zuby na domácím brankáři.

Ve druhém poločase si ale Dobrovice stejného hráče nepohlídala znovu a tentokrát už hradecký expres trestal. Krásnou akci předvedli Štěpánek se Zezulou a na Slavíka zbyl už jen snadný úkol uklidit míč do prázdné brány – 0:1.

Jiný gól v utkání nepadl a velký podíl na tom měla výborně hrající obrana Trutnova. Jejím tradičním dirigentem byl kapitán Zieris, pochvalu od trenéra si však vysloužil i mladíček Jakub Tobiáš, jenž si o místo v sestavě řekl tréninkovou morálkou i výkony v rezervním týmu.

Nečekaný výsledek přineslo měření sil Davida s Goliášem. Dvůr Králové nad Labem v něm porazil posílenou rezervu Slovanu Liberec 2:1.
Šokující výsledek, který nikdo nečekal. Dvůr ale vedle výhry počítal i ztráty

Trutnov si po osmi odehraných duelech hoví na šesté příčce a už v sobotu na svém hřišti přivítá jedenáctou Čáslav. Úkol zní jasně: konečně zlomit domácí prokletí a před vlastními fanoušky urvat tři body!

Fakta – branka: 61. Slavík. Rozhodčí: Havel. ŽK: 3:1. Diváci: 150. MFK Trutnov: T. Hampl – J. Tobiáš, Zieris, Mařas – Štěpánek, M. Knap, Slavík (90. Sobol), Turner – Čechovič (70. Jirousek), Rajnoch (81. Brejcha), Zezula.

Ohlasy na utkání

Vladimír Marks, trenér MFK Trutnov: „Do Dobrovice jsme odjížděli s přáním navázat na dobrý druhý poločas zápasu v Brandýse nad Labem, ale také s velkým respektem k soupeři, který dokázal porazit silné celky Vysokého Mýta či Ústí nad Orlicí. V sestavě jsme udělali nějaké změny a naši taktiku uzpůsobili hře soupeře. Věřili jsme, že jeho střední záloha nevydrží vysoké tempo po dobu celého utkání. Přečkali jsme úvodní tlak domácích a ve zbytku duelu se hrál vyrovnaný fotbal. V první půli ještě stoprocentní šance Kuby Slavíka skončila na brankáři soupeře, po pauze už se stejný hráč prosadil. Výborně nám zahrála obrana a jsem velmi rád, že na hřišti hrajeme a bojujeme jako jeden tým. Nyní nás doma čeká Čáslav a my bychom už rádi vítěznou radost dopřáli také našim fanouškům, jelikož před nimi se nám v poslední době naplno bodovat nedaří.“