Podzimní derniéra nabídla tři zápasy s krajskou stopou, pouze tři proto, že jedním ze sobotních šlágrů bylo derby mezi fotbalisty Nového Bydžova a Dvora Králové nad Labem.

PŘED BRANKOU. Jaroměřský gólman Lukáš Červenka musel takto zasahovat v zápase s Dobruškou, který jeho mančaft po obratu ve druhé půli nakonec dotáhl k vítězství 4:2.

15. kolo: Bydžov – Dvůr 4:0

Oba rivalové se potkali už v úvodním dějství MOL Cupu, tehdy RMSK vyhrál 3:1. Svěřenci trenéra Petra Průchy ovládli také druhé měření sil, navíc ještě jednoznačnějším způsobem. Králem zápasu byl dvoubrankový Blažek, jenž skóre utkání otevřel v 11. minutě, v 57. pak zvyšoval na tříbrankový rozdíl.

V Novém Bydžově se hrálo především o tři divizní body, zároveň ale také o titul vládců podzimních derby. Oba celky v nich dosud nasbíraly po čtyřech bodech, v přímé bitvě si ale primát vysloužili domácí fotbalisté.

Celkově to ale na podzim nejvíc „lepilo“ podkrkonošskému Trutnovu. Tým kouče Vladimíra Markse si během patnácti kol vykopal slušných dvaadvacet bodů, v posledním utkání ale další nepřidal. Na vlastním trávníku totiž podlehl třetím Benátkám nad Jizerou.

TRUTNOV I NÁCHOD VE FINIŠI PROHRÁLY

Hosté duel zahájili dvěma trefami během úvodní půlhodiny a gól do šatny z kopačky Čechoviče vlil domácím hráčům krev do žil. Ve druhé půli už však Trutnov další branky nepřidal a na svém hřišti odešel letos na podzim podruhé poražen.

V posledním podzimním kole ČFL Velvary (v modrém) porazily ve velké mlze Hradec Králové B 6:0. Ladislav Vopat vstřelil 4 branky.
Rozdílný finiš: Chlumečtí zdolali druhý celek tabulky, Votroci schytali „kanára“

Ostatně prohrál také Náchod. Na půdě chrudimské rezervy výsledek 2:0 pro domácí znamenal fakt, že Východočeši zůstanou v tabulce na předposledním patnáctém místě.

Fortuna Divize C, 15. kolo

RMSK Cidlina Nový Bydžov – TJ Dvůr Králové n. L. 4:0 (2:0)

Fakta – branky: 11. a 57. Š. Blažek, 24. Bekera, 61. Štajer. Rozhodčí: Vitvar. ŽK: 2:2. Diváci: 125. RMSK Cidlina Nový Bydžov: Strýhal – Pokorný (66. Drobný), P. Mokošín, Vincour – Špinka, Voldán (71. S. Bekera), Štajer (66. Zvěřina), Trejbal – Holec, Blažek (78. D. Hruška), N. Bekera. TJ Dvůr Králové nad Labem: Vl. Matula – Prokš (74. M. Hák), John, Sojka, Hruška – Suleiman (60. Machač), Bína, Močkovský (66. Zivr), Reichl, M. Hrubý – Vitebský.

MFK Trutnov – SK Benátky n. J. 1:2 (1:2)

Fakta – branky: 45. Čechovič – 27. Vobořil, 29. Bodlák z pen. Rozhodčí: Bečvář. ŽK: 2:5. Diváci: 100. MFK Trutnov: T. Hampl – Mir. Macek, Zieris (39. Mařas), Zezula – Marcel Štěpánek, M. Knap, Trávníček, Brejcha, J. Tobiáš – Slavík, Čechovič. SK Benátky nad Jizerou: Děděk – Zabilanský (66. Slicho), Kopa, Glöckner, Komma – Knobloch, Komárek (90. Poustecký), Bodlák (78. Boček), Vobořil, Mbah (66.Šimeček) – Mil. Macek

MFK Chrudim B – FK Náchod 2:0 (0:0)

Fakta – branky: 50. a 79. Sedlák. FK Náchod: Baláž – Zámečník (81. Melichar), Locker, Punar, Brich – Simon (78. Daniel Král), L. Knap, Ansorge (81. P. Vítek), Knespl – D. Bičiště, Světlík (81. Hypšman).