Fotbalové jaro by v divizi mělo začít netradičně na konci ledna. Důvod je zřejmý - šíření nákazy Covid-19. Trenér FK Náchod Ondřej Nejman však věří, že se vše stihne odehrát, což by v prodlouženém jaru znamenalo absolvovat 22 utkání. „Kluci to zvládnou. Výhodu budou mít týmy se širším kádrem a štěstím na zranění. Ale vzhledem k tomu, že v termínovce nejsou vložené středy, tak to týmy nijak zvlášť neovlivní. Stejně každý v lednu a v únoru hraje přípravy. Takhle budou mít zimní zápasy alespoň náboj. Stín pochybností visí jenom nad tím, co nikdo neovlivní, a tím je možná třetí vlna epidemie,“ říká náchodský lodivod.

Jeho svěřencům přitom zkrácený podzim vyšel znamenitě. V osmi zápasech získali sedm výher a pouze jednou prohráli. V současné době jim patří druhé místo. Pro zbytek sezony je vše nalajnováno skvěle. „Jediná prohra s Nymburkem nám ukázala, že alibistické výkony na body nestačí. Jsem rád, že nás výsledky soupeřů z vršku tabulky nutí a motivují k tvrdé práci v tréninku. Cítíme správný výsledkový tlak. Jinak se zkráceným podzimem určitě spokojenost panuje,“ pochvaluje si Nejman.

Ve formě se náchodští fotbalisté udržovali i během vynucené přestávky, když stejně jako minulé jaro trénovali podle mobilní aplikace. „Trénovali jsme individuálně, kluci měli plán v aplikaci XPS. Jakmile se mohlo trénovat ve skupinách po šesti, tak jsme hned najeli na tento model. Bylo to organizačně složitější, ale efekt toho, že si kluci na hřišti kopli do míče a po partách se potkali, popo-vídali a zasmáli, vše převážil,“ vysvětluje Nejman. Jeho tým v těchto dnech odehrál už dva přípravné duely, když si nejprve 5:3 poradil s hradeckou Slavii a následně vyhrál i na hřišti celku Mšeno-Jablonec nad Nisou rovněž 5:3. Další přípravné zápasy, pokud to situace dovolí, by měly následovat až v lednu.

„Přes svátky zařadíme individuální meziblok a hned po Novém roce rozjedeme přípravu na jaro,“ doufá Nejman. A jaké jsou cíle pro zbytek sezony? „Navázat na sérii výher a pokračovat v ní. Nic jiného nás nezajímá,“ uzavírá náchodský kouč.