Hradecký tým chtěl v posledním duelu odčinit ostudnou domácí prohru se suverénně posledním Letohradem (1:4), ale to se nestalo. Nebýt zlepšení v závěru, které znamenalo korigování prohry, byl by z toho další debakl. Takhle Slavia dohrála zápas se ctí a v konečném součtu může být se svým účinkováním v historicky první divizní sezoně vcelku spokojena.

Je nutno přiznat, že Kosmonosy byly po většinu času lepším celkem, což potvrzovaly i gólově. Nebýt skvělých zákroků brankáře Zadrobílka, mohlo to dopadnout podstatně hůře. V první půli ho domácí překonali po dvou centrech Maška mladšího. Jeho trestný kop umístil do sítě hlavičkou v 10. minutě obránce Hrdlička a po půlhodině hry nádhernou patičkou přímo ze vzduchu přeloboval brankáře Pajer – 2:0.

Naopak Šoufkův volej a další Hrdličkovu střelu k tyči po rohu hradecký brankář zázračně vyškrábl. Na druhé straně mohl předtím na 1:1 vyrovnat z ojedinělé akce Novotný, ale v rozhodující chvíli před prázdnou brankou míč o kousek netrefil.

Po přestávce do té doby mátožná Slavia zabrala a vytvořila si dvě brankové příležitosti, ovšem Matesovu bombu vytěsnil Šteiner ramenem a Hlušička po Málkově efektním sklepnutí přestřelil prázdnou bránu. Místo snížení či vyrovnání tak přišly další dva inkasované góly. Po rohovém kopu Hošťálek vrátil míč před bránu a Šulc se zblízka nemýlil. O patnáct minut později sice Kubelka promáchl nůžkami, ale dokázal míč přihrát pod sebe Pajerovi, jenž zvýšil na hrozivých 4:0.

Až poté se začala trefovat konečně i Slavia a korigovala nepříznivé skóre. Parádní sólo přes několik hráčů dovedl dloubáčkem k cíli Rajnoch a když Zadrobílek nedovolil z nájezdu hattrick Pajerovi, snížil po dvou minutách na hřišti střídající Týfa šajtlí po zemi na 4:2. Tečku za zápasem, nikoliv však gólovou, udělal domácí střelec Pajer. Při útočné standardce oplácel pošťuchování loktem, za což ihned vyfasoval červenou kartu.

DIVIZE, skupina C – 16. kolo

SK Kosmonosy – FC Slavia Hradec Králové 4:2 (2:0). Branky: 10. Hrdlička, 32. a 73. Pajer, 58. Šulc – 75. Rajnoch, 84. Týfa. Rozhodčí: Řeháček. ŽK: 1:4. ČK: 1:0 (87. Pajer). Diváci: 50. Kosmonosy: Šteiner – Kubelka (82. Mašek st.), Hošťálek, Hrdlička, Poláček – Šoufek, Prieložný (67. Haluška), Mašek ml., Šulc (67. Podzimek) – Pajer, Trýzna (46. Hradec). Slavia HK: Zadrobílek – D. Melichárek (46. Kalina), Řezáč, T. Kabeláč, Hlušička – Vošlajer (46. Málek), Mates (82. Chlumecký), Štipák (74. Krotil), Matsaberidze – Rajnoch, Novotný (82. Týfa).

Ohlasy

Michal Mašek st., trenér Kosmonos: „Tři body jsou zasloužené. Mohli jsme přidat už dříve další góly, něco nám chytil brankář, něco jsme dali nesmyslně vedle. V závěru jsme to hodně otevřeli a dostali dva góly, ale celkově jsme spokojení. Po tom hrůzostrašném začátku soutěže by asi nikdo z nás neuvěřil, že budeme v posledním kole hrát o sedmé místo.“

Další zápasy

Nový Bydžov - Benešov 3:0 (17., 62. a 69. Blažek), Trutnov - Čáslav 1:1 (84. Doležal - 90. + 1. Chábera), Chrudim B - Vysoké Mýto 1:2 (25. Dostálek - 73. P. Dvořák, 78. Lněnička), Ústí n. O. - Turnov 1:0 (78. z pen. Souček), Spoje Praha - Hlinsko 2:2 (23. Madej, 87. Havrda - 16. Mayer, 66. Petráň), Letohrad - Velké Hamry 1:3 (14. Mišči - 28. Žitka, 75. Roll, 90. + 3. Svrček), Dobrovice - Benátky n. J. 1:2 (42. Pánek - 9. Glöckner, 47. z pen. Bodlák).