Propadák s pořadovým číslem dvě. Když fotbalisté Dvora Králové nad Labem v polovině srpna prohráli doma s Hlinskem 0:5, pronesli dvorští fanoušci větu „Tak to tu ještě nebylo“. Možná ani netušili, že mají naprostou pravdu. Dvoráci hrají divizi devatenáctou sezonu v řadě, rozdílem pěti branek ale na domácím hřišti předtím nikdy neprohráli. Nejtěžší porážka vůbec se datuje 25. říjnu roku 2008, kdy Dvoráci padli na hřišti Ovčár 0:6. Nejvyšší dvorskou výhrou byla naopak ta z jara 2016, kdy si debakl 8:0 pod Hankovým domem připsaly Semily.

Skvělá práce! Trutnovští fotbalisté jsou v divizi ozdobou podzimní části. Na závěr je čeká náročná bitva s Benátkami nad Jizerou.
Nejlepší obranou je útok. Marksův tah naprosto zaskočil loni třetiligového soka

Neuběhly ani tři měsíce a situace se opakuje. V roli kata tentokrát přijel soupeř z Letohradu a po ještě hrozivějším výkonu domácí padli stejným výsledkem.

Fortuna Divize C, 14. kolo

TJ Dvůr Králové nad Labem – FK Letohrad 0:5 (0:2)

Dvůr s Letohradem patří za poslední roky k jedné z nejtradičnějších dvojic, jaké se na divizním poli potkávají. Oba soupeři spolu od podzimu 2005 odehráli už šestadvacet vzájemných střetnutí. Devět jich skončilo dělbou bodů a ač mají Letohradští jinak lepší bilanci, většina střetů končila velmi vyrovnaným výsledkem.

Podobný konečný výsledek tak před sobotním utkáním nikdo nečekal. Tím spíš, že domácí na rivala v tabulce ztráceli pouhé dva body a s vědomím, že obrana Letohradu letos patří k nejzranitelnějším v celé divizní C skupině, věřili ve vítězství.

Ze zápasu však uběhlo jen pár minut a domácím příznivcům muselo být na pohled jasné, že tenhle duel pro jejich hráče dobře nedopadne. Hosté byli všude o krok dřív, po úvodním oťukávání se jasně chopili kormidla zápasu a pak už jen stačilo čekat na chyby, kterými jim soupeř nabídne gólové šance.

Dvorský gólman Vladimír Matula podal proti Letohradu skvělý výkon, nebýt jeho, skončil by duel možná i dvojcifernou porážkou domácích fotbalistů.Dvorský gólman Vladimír Matula podal proti Letohradu skvělý výkon, nebýt jeho, skončil by duel možná i dvojcifernou porážkou domácích fotbalistů.Zdroj: Renata Jírová

A že jich bylo. Ty úvodní ještě místy zázračně zpacifikoval gólman Matula, když ale v 15. minutě nechala domácí obrana naprosto snadno odcentrovat Chládka a v šestnáctce byl zcela volný Zbudil, byl z toho povedený volej a stav 0:1.

První půle byla ze strany Dvora velice špatná a náladě v týmu nepomohly ani tři důležité momenty. Nejprve zranění útočníka Mertlíka, jenž musel po zákroku hostujícího Nágla do nemocnice, pak neproměněná příležitost jindy produktivního Hrubého a nakonec ještě hloupý gól do šatny. Ten nabídli domácí soupeři špatnou rozehrávkou ve druhé minutě nastaveného času.

ZIMA NA LAVIČCE. Jičínská střídačka během sobotního zápasu
s Jaroměří, který vyhráli domácí 1:0.
Hořičtí působili jako výletníci. Týništi nahrál rozklad posledního celku tabulky

05. 11. 2022: – Letohrad 0:5

Jestliže chtěli Dvoráci se zápasem ještě něco dělat, pak si měli v kabině rozhodně co říct a navíc museli ve druhé půli spoléhat na Csaplárovu past. Hosté však byli proti. Po další sérii soupeřových hrubek pojistili výsledek třetí brankou hned po návratu z kabin a ve zbytku zápasu přidali slabě hrajícímu soupeři ještě dvě rány.

Fakta – branky: 15. Zbudil, 45. (+2) Chládek, 47. Jiřánek, 74. Kabourek, 79. Šplíchal. Rozhodčí: Gerhardt. ŽK: 1:1. Diváci: 250. TJ Dvůr Králové nad Labem: Vl. Matula – T. Picha, John, Sojka, Hruška – Suleiman, Bína (65. Zivr), Močkovský (58. M. Hák), Prokůpek (46. Reichl), M. Hrubý – Mertlík (37. Vitebský). FK Letohrad: Martinovský – Jiřánek, Kail, Nágl, Štěpán – Chládek (73. Kadlec), Lorenc (78. Klímek), Macek, Šplíchal (82. Hýbl) – Kabourek (78. Šponar).

Ohlasy na utkání

František Šturma, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Ačkoliv hráči dostali dostatek informací o soupeři a věděli jsme všichni, že to nebude jednoduchý zápas, zůstalo pouze u slov. Na hřišti dominoval pouze hostující tým, František ŠturmaFrantišek ŠturmaZdroj: Jiří Petrjen ten chtěl vyhrát, presoval, bojoval o každý míč. Jeho hráči na hřišti mluvili, řídili se navzájem. Vyhráli zcela zaslouženě a já jim gratuluji, protože takto se hrají mistrovské zápasy. Naši hráči hráli alibisticky jako na zápasu staré gardy, to se musím i té státě gardě omluvit, i ta by totiž hrála větším srdíčkem. Máme dlouhodobě problémy s kreativní hrou, někteří hráči mě osobně strašně zklamali. Máme před sebou poslední utkání a potom spoustu tvrdé práce. V zimě je potřeba sehnat takové hráče, kteří na sebe vezmou zodpovědnost a budou chtít hrát fotbal pod tlakem. Nyní se musíme semknout jako tým, jako klub a v sobotu odevzdat maximum v Novém Bydžově. Zápas s Letohradem je pro nás velikým zklamáním a teď je potřeba jej odčinit.“

Aleš Majvald, trenér FK Letohrad: „Výsledkově se utkání lámalo na přelomu prvního a druhého poločasu, kdy jsme vstřelili druhou a třetí branku. Herně si ale myslím, že jsme kromě chvilkové pasáže po třetím gólu kontrolovali utkání a byli nebezpečnějším týmem. Pro nás je to krásný výsledek, ovšem jestli mají mít tři body ze Dvora Králové nad Labem velkou cenu, tak je musíme potvrdit v posledním podzimním duelu doma s Hlinskem.“

05. 11. 2022: Dvůr Králové nad Labem – Letohrad 0:5

Aby byla statistika kompletní a k dvorské historii spravedlivá, přidáváme i nejvyšší vítězství mužstva v období let 2004 - 2022