Hráči RMSK Cidlina byli od úvodu aktivnějším týmem, na těžkém terénu se lépe pohybovali. V prvním poločase však zahazovali šance a drželi tak hosty v naději na dobrý výsledek. Největší příležitost ke skórování promarnil Blažek, jenž tváří v tvář nechal vyniknout hostujícího gólmana.

Po změně stran se už domácí začali prosazovat i gólově. Nejprve krásně pronikl do vápna Trejbal, předložil míč před prázdnou bránu dobíhajícímu Markovi, který jej ovšem trestuhodně napálil jen do tyče. Naštěstí pro Bydžovské balon se odrazil k Blažkovi a ten již věděl, jak s ním naložit – 1:0.

V 65. minutě se zaslouženě dočkal i nejaktivnější muž na trávníku Marek. Z pravé strany hřiště si navedl míč na střed a levou nohou zamířil z velkého vápna přesně k tyči – 2:0. Pojistku přidal deset minut před koncem Vincour, jenž na přední tyči usměrnil hlavou centrovaný míč Mokošína z přímého kopu – 3:0.

Zdroj: Youtube

Nový Bydžov – Čáslav 3:0

Fakta – branky: 49. Blažek, 65. Marek, 80. Vincour. Rozhodčí: J. Bednář. ŽK: 2:4. Diváci: 185. Poločas: 0:0. Nový Bydžov: Strýhal – Drobný, Jak. Novák, P. Mokošín, Vincour – Marek, Štajer, Voldán (76. M. Holec), Trejbal – Š. Blažek – N. Bekera (82. D. Hruška). Čáslav: Barták – Hajník, Mráz, Petrů, Slavík – Vilím, Vančura (70. M. Dudla), Junek, Vocel (78. Bašek) – Ronovský (46. Schovanec) – Hejný.

Jak to viděli trenéři

Petr Průcha, Nový Bydžov: „Kluky musím pochválit, na těžkém terénu se mnohem lépe pohybovali. V prvním poločase bylo otázkou, jestli gól vstřelíme nebo ne. Trochu mě mrzelo, že jsme ho nedali, protože jsme měli tři čtyři vyložené šance. Naštěstí se nám to nevymstilo. Po přestávce jsme v kvalitním výkonu pokračovali a konečně jsme to přetavili v zasloužené góly. Vítězství bylo dílem kolektivu. Nerozhodila nás ani vynucená předzápasová změna (stoper Pokorný nemohl nastoupit – pozn. aut.), tým se s tím vypořádal velmi dobře, na hřišti byli skuteční válečníci a Čáslav jsme přehráli i kombinačně.“

Jakub Svoboda, Čáslav: „Musím se přiznat, že jsem obrovsky zklamaný z našeho výkonu. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě. Šli si pro tři body nadšeným výkonem. Nám se nesešla řada individuálních výkonů, což vyústilo v to, že jako celek jsme nepůsobili vůbec dobře. Pro branku domácích jsme nebyli nebezpeční. Pouze jednou jsme pořádně trefili branku, když Hejný z 25 metrů za stavu 1:0 přeloboval brankáře, míč ale skončil na břevně. Nehráli jsme dobře v obranné fázi i v útoku. Znovu jsme inkasovali řadu branek. V zápasech venku působíme bezradně, bez nápadu a pohybu. Hráče nechápu, neboť v posledním duelu doma působili naprosto odlišně.“

Další zápasy divize C

12. kolo: Dobrovice - Letohrad 3:0 (52. Volf, 58. Kohout, 64. Kocourek), Dvůr Králové nad Labem - Trutnov 2:1 (12. M. Hrubý, 67. Mertlík - 2. Brejcha), Hlinsko - Brandýs nad Labem 3:1 (54. Volf, 76. Křižák, 92. Pilný - 39. z pen. Folwarczny), Ústí nad Orlicí - Vysoké Mýto 3:0 (6. Souček, 30. a 52. Stránský), Benátky nad Jizerou - Chrudim B 3:0 (48. a 70. Macek, 68. Vobořil), Turnov - Liberec B 1:5 (30. Vencbauer – 7., 13. a 61. Hudák, 19. Málek, 65. Yuzvak), Velké Hamry - Náchod 1:1 (90. + 3. Šohaj - 18. Krejčík).