Pětice mužstev reprezentující Královéhradecký kraj v celostátních soutěžích má před sebou závěrečných pár zápasů aktuálního mistrovského ročníku. Chlumec nad Cidlinou, Trutnov a Dvůr Králové nad Labem tři, rezerva Hradce Králové a Náchod dokonce již jen dva.

O prvním červnovém víkendu jsou v plánu duely 28. kola a ve hře budou čtyři krajští zástupci. Náchod si totiž utkání v Kolíně předehrál již ve středu, když na půdě jistého vítěze divizní skupiny C podlehl těsně 1:2.

Z divizního fotbalového utkání Kolín - Náchod (2:1)
FOTO: Rezerva Votroků doma nestačila na Jablonec, Náchodští málem obrali lídra

V České fotbalové lize hrají oba krajské celky doma, oba v tradičním nedělním čase 10.15. V tabulce šestý Hradec Králové B na hřišti hradecké Slavie vyzve juniorku Slovanu Liberce a pokud Severočechy připraví o jakýkoliv bodový zisk, odsoudí je k jistotě sestupu do divize. Mladí Votroci ale jistě budou usilovat o vítězství, které by jim ještě vykřesalo naději na konečné páté místo v soutěži.

Na co nejlepší umístění si jistě myslí i chlumecký rival. Ten se po podzimu máčel v sestupových starostech, vynikající jarní výkony však mužstvo katapultovaly do klidných vod. Jarní domácí neporazitelnost budou chtít svěřenci trenéra Františka Šturmy potvrdit i v souboji se soupeřem z Velvar, jemuž v tabulce patří sedmá pozice.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …

Zajímavé duely má na programu také 28. kolo Fortuna Divize C. Bitvou dvou mužstev z horní poloviny tabulky bude sobotní měření sil mezi Kosmonosy a Trutnovem. Východočeši vyhráli čtyři z posledních šesti utkání, na jaře se prezentují velmi dobrou formou a ani z Kosmonos by jistě nechtěli odjíždět s prázdnou.

Souboj Náchoda na hřišti Kolína nabídl řadu zajímavých momentů a hlavně i vyrovnanou koncovku. V ní měli více štěstí domácí fotbalisté, kteří vyhráli 2:1.
Mission impossible málem skončila překvapením. Favorit nakonec udeřil ve finiši

Obrovský význam bude mít nedělní utkání hrané ve Dvoře Králové nad Labem. Domácí usilují o záchranu divizní příslušnosti a k tomu, aby se udrželi na nesestupové pozici, potřebují doma porazit celek Vysokého Mýta. Jenže hostům v tabulce patří druhá příčka a pod Hankův dům přijedou v roli jasného favorita. Hraje se v neděli od 17 hodin a Dvoráci věří, že je přijde podpořit co nejvyšší počet diváků.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …