"Myslím, že pro bezpečnost areálu jsme jako město udělali maximum. Na základě páteční tragédie to ale vypadá, že molitanové doskočiště, které jsme vloni zakoupili, zrušíme. A překážky, které jsou ze dřeva, nahradíme asi betonem," říká starosta Bureš.

Skatepark spadá přímo pod městský úřad. Není v pronájmu, nemá žádného správce, který by dohlížel na pořádek. "Jde o oplocený a uzamykatelný areál, který je volně přístupný. Ráno ho odemykají městští strážníci, v devět večer ho pak zase zamykají. Není koncipován tak, že by tu měl být stálý dozor. Je zde kamerový systém, který je napojen na městskou policii," upřesňuje ostrovský starosta.

Doskočiště s molitanovými deskami bylo v osudné páteční odpoledne uzamčeno. Dívky se přesto do něho nějakým způsobem dostaly. "V 17:08 jeli náhodou kolem státní policisté, kteří spatřili kouř v areálu. Okamžitě volali na místo složky integrovaného systému," pokračuje Bureš.

Podle zasahujících hasičů už nebylo možné dívce z Chomutova, která byla ročník 2008 a byla v Ostrově na prázdninách u babičky a dědečka, možné pomoci. V tu chvíli podle starosty bylo v areálu asi osm dětí. Zda šlo o stejnou partu dětí, jako dívky, které molitan zapálily, netuší.