Do centra města zavítá mobilní redakce Jičínského deníku, aby zde ukončila turné v rámci Dne s Deníkem po jičínském okrese. A na co se můžete těšit? Třeba na neobvyklé šou bubeníků z domu dětí a mládeže, taneční kreace malých prcků z mateřské školy v Husitské ulici a nebo takřka profesionální vystoupení žáků zdejší základní umělecké školy. Připravena je řada soutěží i občerstvení. Navíc všichni mohou hrát o osobní automobil Hyundai Santa Fe!

Pondělním odpolednem vás provede zkušený moderátor a zájemci mohou nahlédnout, jak vznikají naše novinové i webové stránky. Připraven je také rozhovor se starostou města Josefem Coganem. Diskutovat s ním můžete o připravované stavbě krytého bazénu u Základní školy v Husitské ulici.
Investiční náklady na budování Sportovně regeneračního centra se předpokládají v částce 110 milionů Kč (jde o celý komplex včetně venkovní terasy s bazénem a klouzačkou). Skutečnou cenu ale určí až výběrové řízení.

Centrum bude obsahovat plavecký bazén ( 25 x 8 m, čtyři dráhy), dětský bazének s menšími skluzavkami (6 x 8 m), pojízdným plechem a brouzdalištěm, vířivku (3,5 x 3,5 m), parní saunu, venkovní terasu s bazénem a se skluzavkou.

V případě, že se městu podaří získat dotaci, bude proveden celý záměr. Pokud ne, předpokládá se realizace toliko kryté části. Novopačtí nemají k dispozici žádnou plovárnu ani rybník, Fařina je ke koupání nevhodná, staropacké koupaliště je už léta uzavřeno, nejbližší je peckovské.