A je to tady! Na další turné po městech jičínského okresu se právě dnes vydává mobilní redakce Jičínského deníku. První díl seriálu s názvem Den s Deníkem uvidí právě obyvatelé Hořic.

Kde? Na náměstí Jiřího z Poděbrad. Kdy? Začínáme přesně v 15.30 hodin. Na návštěvníky show čeká tak jako vloni občerstvení a řada soutěží. Hlavní cena je opět velmi lákavá – jeden z diváků může získat osobní automobil Hyundai Santa Fe! Kulturní část programu obstarají s vystoupením děti z místní základní umělecké školy.

Zájemci se mohou přímo na místě dozvědět, jak vznikají tištěné a zároveň internetové noviny Jičínský deník. Redakce stále vítá nové dopisovatele i občasné nepravidelné přispěvatele na stránku Čtenář – reportér.

Na loňském Dni s Deníkem jsme zpovídali starostu města Ivana Doležala: zajímal nás vývoj v nové průmyslové zóně, jednání ohledně výstavby obchodního domu Lidl i snaha města o zvýšení počtu trvale bydlících obyvatel. Co se od té doby změnilo? Přijďte, na místě se dozvíte více.

Naše anketa

Co veřejnost zajímá, jsme zjišťovali v průběhu posledních dvou týdnů v minianketách. Lidé jednoznačně oceňují sportovní areál s plaveckým bazénem (pouze jeden hlas byl vložen v diskusním příspěvku na internet – uvítal by spíše zimní stadion), další respondenti rovněž kladně hodnotili rychlou výstavbu nových závodů firem Swell a Olpran v průmyslové zóně u kruhového objezdu. Přinesou tyto firmy dostatek pracovních míst především pro místní?

Snahou města je rozvinout rovněž výstavbu rodinných domů, za tímto účelem hledá developera. Tento způsob je nutný vzhledem k velkým finančním nákladům v souvislosti s výstavbou sítí a komunikací. Jde o lokality v Hlavatého ulici v centru a jižní stranu svahu Švestkové ulice.
Jak vypadal Den s Deníkem v Hořicích loni? Uvidíte v naší zde připojené fotogalerii.