Stalo se tak před několika lety v hospůdce v Chotči. Shodou okolností jsme tam tenkrát byli pozváni na oslavu narozenin sestry našeho kamaráda, kde hrál s doprovodnou kapelou. Jakmile vystoupil na pódiu a sálem se rozléhal jeho ohromující hlas, nemohli jsme s partnerkou v ten večer z něho, ani z jeho doprovodné kapely spustit oči. Od té doby ho společně sledujeme a potkáváme se s ním na různých akcích a obdivujeme jeho talent, výjimečný hlas a cit pro hudbu.

Průmyslovka v Jičíně má novou moderní digitální dílnu.
FOTO: Průmyslovka v Jičíně má novou moderní digitální dílnu. Podívejte se

Milan Stoupa se narodil 3. srpna 1973 v Jičíně a v současné době žije v malé obci Hřídelec nedaleko města Lázně Bělohrad. Láska k hudbě ho provází už od dětství, jako kluk začal hrát na klavír a asi v 19 letech ho oslovila kytara, která ho doprovází dodnes. O tom, že je talentovaný a muziku má v genech vlastně nemůže být pochyb, protože jeho otec hrával v 60. letech s kapelou na saxofon a klarinet. On sám o sobě říká: „Žánrově nejsem vyhraněný typ, hraju a zpívám od country až po rockové věci. Mám rád nosné refrény a hutný projev v hlase. Spíše než na muzice mě baví atmosféra, která vzniká při produkci. Skládání mám víceméně v krvi, už v mládí jsem psal básně, texty apod. Pěveckým vzorem mi celý život byl samozřejmě Karel Gott, ale také Bohuš Matuš nebo Jaroslav Albert Kronek z kapely Kern a další“.

Za svůj největší hudební úspěch považuje účinkování v rockové skupině Profil, kde měl hodně prostoru pěvecky vyniknout. Dále koncem devadesátek v období let 1996 1998 zpíval v podkrkonošské formaci Etienne. Tenkrát s touto kapelou vydali album Na okluzní frontě klid a koncertovali po celé České republice. V současné době vystupuje a hraje na různých akcích, jako jsou například zábavy, svatby, kulturní akce a po domluvě je schopen vystoupit třeba i na rodinných oslavách. Vloni odehrál asi deset akcí, převážně v regionu, kde bydlí. Pracuje v pivovaru Nová Paka na spilce, odtud se také odvíjí jeho vztah k pivu, potažmo alkoholu v přijatelném množství.

Březen umí sníh a led rozehřát, ale chce-li i nadělat. Ilustrační foto.
KVÍZ: Co znamená únor bílý a kam si v březnu vlezem? Znáte lidové pranostiky?

Milan je i manuálně velmi nadaný, protože se vedle muziky ve volném čase věnuje výrobě dřevěných korbelů, které vyrábí ve své dílně pro svoje kamarády a nejen pro ně. Ty nejhezčí s různými motivy jsou vystavené na poličkách v jeho domku. Za svůj veliký talent a šikovnost si zasluhuje obdiv a osobně mu přeji do dalších let hodně úspěchů, nejen hudebních, stálé zdraví a spoustu životního elánu i osobní spokojenosti. 

Jan Pacák