Týden duchů safari park opanuje od 23. do 31. října. Areál budou postupně zaplavovat dýně, které příchozí sami vydlabou a naleznou pro ně to nejlepší místo. „Každý další den bude díky výzdoba safari parku jiná a bohatší. Na zájemce čeká přes devět tun oranžových dýní různých velikostí a tvarů, což slibuje vůbec nejpůsobivější podívanou v historii akce,“ prozrazuje Markéta Grúňová z oddělení mezinárodních projektů a komunikace.

Dýňové dílny budou pro návštěvníky připraveny bezplatně každý den. Také zvířata se ovšem potěší z podzimní nadílky tykví. Ošetřovatelé pro vybrané druhy připravili speciální hostinu. Ta zvířata přirozeně zabaví a aktivuje, takže se lidé mohou těšit na zajímavou podívanou. „Pro některé druhy, kterým dýně nabídneme, jsou vítaným zpestřením jídelníčku, pro další netradiční formou servírování, která probudí chuť objevovat nebo si hrát,“ doplňuje Markéta Grúňová. V průběhu týdne čekají dýňové hody třeba na slony, orangutany nebo šimpanze. Jako hračka poslouží dýně například levhartům, psům ušatým či surikatám.

Hudba rozveselí duši. Akce na Veselce v Jičíně.
Hudba rozveselí duši je heslo, které si dala organizace Péče o duševní zdraví

Denně budou vyrážet i netradiční večerní procházky do potemnělého areálu s průvodcem za svitu loučí. Ve středu a čtvrtek je navíc ozvláštní ještě speciální povídání o netopýrech. Díky spolupráci Safari Park resortu, Střední průmyslové školy a Střední odborné školy Dvůr Králové nad Labem nově vznikne odpočinková zóna, kde si budou moct děti nechat namalovat strašidelné obličeje nebo z vlasů vytvořit bláznivé účesy. „Rodiče si přitom budou moci odpočinout a dopřát si masáž od stylově oblečených masérů,“ zve manažerka resortu Markéta Kirschová.

Vrcholem Týdne duchů bude tradiční Strašidelná stezka, která se bude konat v sobotu 31. Října od 16 do 19 hodin. Na několika zastaveních čeká její účastníky řada strašidelných úkolů nejen s tematikou zvířat.

Michal Šťastný