Šestadvacet posádek odstartovalo v 19 hodin v pátek 2. října z peckovského náměstí do noční etapy, která měřila sto třicet kilometrů a byly na ní čtyři úseky jízdy pravidelnosti. Trať zavedla účastníky do okolí Pecky, Horního Javoří, Horky u Staré Paky a Levínské Olešnice.

Úzké silničky provázely soutěžící i ve druhé a třetí sobotní etapě, zase vždy se čtyřmi úseky pravidelnosti a nechyběly ani chytáky, třeba v podobě „rotující“ průjezdní kontroly v Martinicích. V sobotu se orientační jízdy, zaměřené zejména na přesnou navigaci a „trefení se“ do stejného času, odehrávaly v okolí Jilemnice, Libštátu a Studence.

V prestižní soutěži Gloria musaealis.2019 získaly Hořice druhé místo v kategorii Muzejní počin roku 2019.
Hořice sbírají ocenění za rekonstrukci muzea

Premiérový ročník Historic Pecka se vydařil a i když šlo především o příjemné a přátelské setkání, závodilo se o trestné body. Nejvíce se dařilo posádkám, které obsadily první tři místa:

1. Luboš Janda Miriam Jandová Opel Ascona B

2. Danny Mikulka Šimon Pavel Válek Wartburg 353

3. Jiří Fibinger Jiří Fibinger ml. Lada 2101

Velké poděkování patří organizátorům v čele s Evou Rejmonovou a Karlem Vodochodským a sponzorům, kteří věnovali upomínkové předměty a ceny. Příslibem je plánovaný druhý ročník, který by měl být součástí seriálu Historic v dubnu 2021.

Autor: Pavel Vydra