Pro všechny účastníky bude připravený diplom se zaznamenaným zaběhnutým časem, pro první tři v každé kategorii železné schodcrossové medaile, pro vítěze těžký schodcrossový pohár. Od 14 hodin je na programu prezentace a trénink, o půl hodiny později kvalifikace a v 15:30 hodin začne vyřazovací závod. Přijď se poprat o železné medaile a těžký schodcrossový pohár! Více informací je možné získat i na na telefonním čísle 608 555 091.

V pátek 30. září se od 20 hodin na půdě restaurace Novopacké sklepy v Nové Pace uskuteční koncert skupiny Schodiště. Původně se kapela zrodila pod názvem Nahoru po schodišti dolů band. Schodiště nestačí ale jen slyšet, musí se i vidět. Žánrové rozpětí v posledních letech nabralo nových rozměrů, kdysi často připisované škatulky, jako jsou hospodský šraml, reggae či ska už dávno nejsou určující. Kapela si s odvážnou lehkostí, občas i drzostí, bere z nepřeberného množství hudebních stylů vše, co jí přijde pod ruku, aby se nakonec vždy pokorně vrátila k tomu, čemu se říká písnička. Ovšem oblečená do pestrého kabátu. K tomu neodmyslitelně patří texty, které pro kapelu byly a jsou na stejném místě jako samotná hudba. Lehce sarkastické, černěhumorné i dojemné, stále brousící ve vodách všedních malostí i velikostí toho, co zrovna sami žijeme.

Kopidlenští modeláři.
OBRAZEM: Kopidlenští modeláři byli na závodech opět úspěšní

Na koncertech se Schodiště v novém repertoáru s chutí vrací i k prověřeným hodnotám. Oblíbené kusy jako „Beze vší poezie“, „Pytlíky ČSA“, „Na chvíli ven“ či „Dokonalá kost“ potěší a roztančí jak staré fanoušky, tak i posluchače zbloudilé prvně (a určitě ne naposled) na show téhle sedmičlenné party, která už má ledacos za sebou a spokojené posluchačstvo před sebou. Vstupenky za 280 korun jsou již v předprodeji na webu goout.net/cs/ schodiste/szxwnau/ nebo na baru restaurace Novopacké sklepy. 

David Horáček