Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou.

V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově. Přehled kulturních akcí obsahuje pouze redakční výběr.

„Vzhledem k tomu, že v době uzávěrky novin není seznam kulturního dění zdaleka kompletní, jsou všechny akce k dispozici po načtení QR kódu. Zde se čtenářům zobrazí nejaktuálnější informace,“ upřesňuje Petra Holanová ze Sdružení Český ráj.

Přehledy památek a turistických cílů jsou tentokrát uspořádány podle jednotlivých oblastí Českého ráje, návštěvníci se tak budou lépe orientovat v tom, jaké památky najdou v místě, kde se právě nachází.

Turistické noviny Český ráj 2024 jsou k dostání ve všech infomačních centrech regionu, na vybraných turistických cílech a u členů či partnerů Sdružení Český ráj. „Na vydání novin spolupracují informační centra, členové Sdružení a další partneři z celého regionu, kterým patří velké díky za tuto spolupráci,“ uzavřela Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Noviny v elektronické formě flipbooku najdete na odkazu www.cesky-raj.info/noviny2024, popř. ve formě pdf: www.cesky-raj.info/cs/o-regionu/propagacni-materialy/turisticke-noviny-2024.html.