Termín připadá na sobotu 6. května od 9:00 do 16:00 hodin v budově hotelu Centrál v Nové Pace. Na akci se představí modeláři nejen z tuzemska, ale také ze zahraničí. K obohacení programu přispějí také místní auto-modeláři a spřátelení železniční modeláři.

Jako již tradičně, pořadatelé připravili vedle standartních kategorií také zajímavých šest speciálních kategorií. Ty zahrnují např. Cenu plk. let. Otakara Hrubého, DFC na počest 110. výročí od jeho narození, Cenu Petra Navrátila - nejstaršího člena klubu a Cenu Krkonoš. Spřízněný modelářský klub AMC Nová Paka si tradičně vyhlásí Cenu PaedDr. Josefa Tůmy za nejlepší civilní automobil.

V Lukavci ukončila zimu hořící Morana.
FOTO: Tradice pokračuje. V Lukavci ukončila zimu hořící Morana

Prestižní ocenění v podobě výbrusu achátu – „novopackého šutráku“, od kterého je také odvozen název soutěže, získají ti nejlepší modeláři v jednotlivých kategoriích a z rukou starosty města Nová Paka převezme vůbec nejlepší modelář pohár.

Organizační výbor si i letos slibuje hojnou diváckou účast, na akci se těší a svým příznivcům vzkazují: „Přijděte, bude se na co dívat!“

Za IPMS Krkonoše, z.s.
Radim Karel