Začneme ve středu 6. října v 18 hodin setkáním s písničkářkou Janou Rychterovou, kterou si mnozí z vás jistě pamatují jako paní učitelku ze Základní školy Husitská. Jana je v současnosti moderátorkou Českého rozhlasu. Těšit se můžeme na zpěv za doprovodu kytary a povídání o životě.

Ve čtvrtek 7. října v 17.30 hodin se můžeme těšit na setkání s Danem Polmanem (na snímku), kterého není potřeba více představovat. Dan bude vyprávět o ultracyklistice a představí svou poslední knihu.

Hasiči už tradičně soutěžili o Úlibický koláč.
FOTO: Hasiči soutěžili o Úlibický koláč. Podívejte se, jak jim to šlo!

V neděli 10. října v 16 hodin nás čeká koncert novopacké rodačky Martiny Včelákové. Vystoupí společně s houslistou Jakubem Junkem a klavíristkou Monikou Chmelařovou. Martina se věnuje hře na housle velmi intenzivně a slaví oprávněné úspěchy.

Na všechny akce je třeba si zajistit včas vstupenky v Městské knihovně. Počet míst je omezen.

Od začátku října můžete do knihovny přinést starší knihy, které chcete darovat někomu jinému. Knihotoč je letos dvouměsíční, takže knihy můžete nosit v říjnu i listopadu. Na osobu maximálně 30 knih. Přijďte si z donesených knih vybrat. Pokud některé knihy zůstanou i po ukončení akce, zašleme je do Diakonie, kde knihy využijí k terapeutické práci. 

Knihovníci z novopacké knihovny