Koncerty, divadla, stánky, ale také land art, sportovní disciplíny a prohlídky nově otevřené budovy Centra komplexní rehabilitace. To vše chystají Lázně Bělohrad a. s. ve spolupráci s městem Lázně Bělohrad na 25. květen 2024. „Tak jako se u našich klientů zaměřujeme na fyzické a psychické zdraví, chceme i tento den pojmout podobně. Návštěvníci si budou moct vyzkoušet nejmodernější zdravotnické přístroje a technologie, které v lázních používáme. K dispozici bude například stroj Ikaros, kombinující sport s virtuální realitou, a u stánku Podpory zdraví si lidé budou moct nechat vyšetřit pleť,“ vysvětluje MUDr. Jitka Ferbrová, náměstkyně pro strategii a rozvoj Lázní Bělohrad a. s.

Na koncert i vyšetření pleti. Lázně Bělohrad zahájí sezonu stylověZdroj: Archiv

Hlavní kulturní program bude na dvou místech. Velké podium vyroste v areálu u minigolfu a přírodní památka Bažantnice bude hostit divadelní šapitó. „Připravené máme interaktivní představení o vodě, které bude opravdu mokré,“ prozradil Jakub Philipp, ředitel divadla DAMÚZA. Letošním lákadlem je koncert jazzového Orchestru Ježkovy stopy a vystoupení komorních sólistů Praga Sinfonietta pod vedením slavné dirigentky Miriam Němcové. Návštěvníci se ale mohou těšit i na další skupiny. „Chceme dát prostor lokálním umělcům, proto jsme pozvali hudebníky z Podkrkonoší a stejný bude i trh. Najdete v něm práci regionálních řemeslníků a drobných místních podnikatelů,“ upřesnila marketingová ředitelka Lázní Bělohrad a.s. Bc. Marie Jarkovská.

Historie bělohradských slatinných lázní sahá do 19. století, kdy se zde začala využívat k léčbě slatina. Později její blahodárné účinky doplnil minerální pramen Vita, jehož vrt nechaly lázně nově vyhloubit před dvěma lety. V současné době se tu léčí 350 klientů zejména s nemocemi pohybového aparátu. Pro pacienty s komplikacemi po úrazech, onemocněních a operacích otevřely Lázně Bělohrad a. s. začátkem roku 2024 moderní Centrum komplexní rehabilitace zaměřující se na neurorehabilitaci. Také do jeho prostor se budou moct zájemci 25. května podívat.