Nejdříve museli na krajském kole nalétat stanovené limity a tím se tak nominovat na MČR. Všichni čtyři kopidlenští modeláři se nominovali, každý ve dvou kategoriích.

Sobotní soutěžní den nebylo zrovna ideální počasí pro volné modely. Silný nárazový vítr 4 – 8 m/s zanášel modely až 1,5 km daleko, ale podmínky byly pro všechny stejné. Bohužel došlo i na karamboly a z některých modelů zbyly jen třísky. V kategorii házedel lámaly modely bohužel i kopidlenští modeláři. Přesto létali velmi dobře.

Po sečtení výsledků musel následovat rozlet, protože měli stejný počet sekund dva soutěžící. A to v kategorii A3, kde pevné nervy a pěkný let ukázal Dominik Fojt z Kopidlna a obsadil 2. místo. V kategorii P30 nastal stejný stav a opět z něho úspěšně vyšel kopidlenský modelář Adam Bodlák a obsadil také druhé místo. Další 2. místo přidal Patrik Švorc v kategorii F1G. Poslední soutěžící z Kopidlna Jan Zajíc, aby „nekazil partu“ osadil také 2. místo v kategorii F1H, a přidal k tomu ještě 3. místo v kategorii Házedel.

LMK Kopidlno se tímto stal jediným klubem, který měl medailové zastoupení ve všech kategoriích. Ukazuje to tak všestrannost a vysokou výkonnost modelářů z Kopidlna. Je to dlouholetá tradice kopidlenského klubu a také podpora rodičů, ZŠ a MŠ Kopidlno a Města Kopidlna.

Franišek Zajíc