Uslyšeli poprvé v životě slavnostní projev. Pověřená zastupitelka paní Monika Faltová emotivně promluvila k rodičům i k dětem. Přivítaly je i lukavecké děti. Když si chlapečci hověli v dřevěné kolíbce, děti jim přednesly básničky. Anička Langrová jim zahrála jemnou skladbu na ukulele, Zuzanka Chlubnová vykouzlila na flétnu nejen Třešně zrály, ale i Růženku a anglickou písničku.Při tanečku Červený šátečku, kolem se toč, vířily šátečky, až Lukaváčci mhouřili očka. Tančila Anička, Zuzanka a Anežka Hylšerová, přidala se čtyřletá Majda Brožová.

Když holčičky tančily příběh o konopkách, tak se stalo, že tajemné konopky nosily chlapečkům dárky od Obecního úřadu Lukavec, které vybrala Monika Faltová. Zároveň je děti v písničce o konopkách vyzvaly: „Pojďte, kluci, mezi nás.“ Zuzanka také přečetla velmi inspirativní Dopis dítěte rodičům podle Františka Novotného.

V lukaveckém parku se usadily, projíždějí se a vznášejí se čarodějnice.
FOTO: Park v Lukavci žije. Usadily se v něm strašidelné čarodějnice

Co by to bylo za oslavu, kdyby nebyl přípitek. Pronesla ho Monika Faltová a už se jiskřící mok s bublinkami třpytil ve skleničkách. Samozřejmě, že kojící matky jen smočily ret. Příjemná také byla peněžní částka, kterou věnoval novorozencům obecní úřad. Rodiče se podepsali do Pamětní knihy, dostali na památku ilustrované přáníčko a kytičku, kterou vázala paní Petra Chlubnová, a pak už se fotilo, natáčelo, v kolíbce i bez ní, se sourozenci, s babičkou…

Bylo hezké, že rodiče na slavnost pozvali babičky a dědy, prababičky a tety a další příbuzné, kteří se z nového děťátka radovali jako všichni kolem.

S přáním zdraví a štěstí slavnost skončila. Celý obřad provázela hudba – Mozartova Malá noční hudba, nad kterou měl dohled pan Martin Dítě.

Bylo to příjemné dopoledne. Těšíme se na další vítání Lukaváčků.

Marie Nosková