Akce, která je naplánovaná na sobotu 28. září bude zahájena v 17.30 hodin u sokolovny na Husově třídě. Odtud pak vyjde průvod Husovou třídou až na Valdštejnovo náměstí. Zde, u kašny, si pak lidé mohou poslechnout slovo jičínských organizátorů i oficiální prohlášení spolku Milion chvilek. Po ukončení akce jsou všichni zváni na neformální setkání v kavárně Ámos na Komenského náměstí, kde bude možnost diskuze nad minulostí, přítomností a budoucností našeho státu.

Jedním z hlavních témat protestu i následného setkání bude zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše a další vývoj kauz s ním spojených. Vítáni jsou všichni, kteří chtějí slušně vyjádřit svůj názor na aktuální dění, nebo zjistit, co lidi napříč generacemi vede k tomu, aby veřejně vystoupili a vyjádřili svůj nesouhlas se současným stavem správy věcí veřejných.

Organizátoři tak po krátké odmlce navazují na protestní setkání, která v Jičíně stejně jako na dalších místech v České republice probíhala na jaře a na začátku léta. Další setkání plánují na výročí Sametové revoluce 17. listopadu.

Ludmila Bretová