Doprovodem mu nebyl nikdo jiný než spisovatel a známý lektor seminářů o písemné komunikaci Radim Martynek. Po srdečném přijetí vedením města na radnici, prvotním seznámení s historií a tradicemi Hořic a ochutnávce pravé hořické trubičky se pan Nishikawa vydal spolu s doprovodem na prohlídku města.

Nejdříve si vzácná návštěva prohlédla ateliéry sochařsko-kamenické školy a dozvěděla se od učitele Ladislava Jezbery leccos o těžbě a uměleckém zpracování hořického pískovce a historii školy. Poté si pánové prošli návrší svatého Gotharda, přičemž jejich zvláštní pozornost si zasloužilo především bohaté umělecké ztvárnění hřbitovního portálu a pak také s odkazem na bitvu v roce 1423 nejstarší socha Jana Žižky na mohyle opodál, a to možná i díky novému filmu Jan Žižka, neboť oba pánové se zajímají také o kinematografii.

Poslední zastávkou byl hořický zámek, kde návštěvu provedl historií hořického motocyklového sportu publicista a znalec Jaroslav Kotrbáček. Pan Nishikawa se tak stal návštěvníkem z nejvzdálenějšího koutu země, co dosud Museum Czech Road Racing navštívil (před ním se titulu nejdál přicestované návštěvnice držela paní z Tchaj-wanu). Na rozloučenou se pak návštěvníci projeli po hořickém okruhu rychlostí blížící se té povolené.