Robotizace, automatizace, digitalizace. To jsou fenomény, jež vyvolávají naději na změny podobně převratné, jako bylo před sto lety zavedení osmihodinové pracovní doby naději na odbourání fyzicky namáhavé a nedůstojné práce, na zkrácení pracovní doby a časem možná i na nepodmíněný základní příjem. Zkrátka naději na smysluplnou práci se smysluplným příjmem a dostatkem volného času pro všechny.

Stojí před námi jedna z největších výzev dnešní doby: jak využít tyto technologie ve prospěch celé společnosti? Pokud si nezačneme klást ty správné otázky, hrozí, že nás technologie opanují. Prvním krokem je uvědomit si rizika a nezamýšlené důsledky, které již nyní technologická revoluce přináší. Dopadne na všechny z nás stejně? A jak je na ni česká společnost připravena?

Safari Park Dvůr Králové navštívilo od června do začátku října 390 759 lidí.
Safari park má rekordní čísla návštěvnosti, lanovka na Sněžku méně turistů

Přijďte si prohlédnout Výstavu na stromech, která je právě v těchto dnech na náměstí v Kopidlně. Připravili ji žáci 7. třídy a vyvěsili žáci 9. třídy. Je to aktivita v rámci fair trade naší školy, která probíhá na asi 80 místech v republice. Výstava je k vidění do soboty 10. října.

Autor: Václav Hylmar, ZŠ Kopidlno