Pro děti byla připravena nafukovací skluzavka, která lákala především ty nejmenší, dále potom lezecká stěna, foukací šipky i malování na obličej. Dále si pouťoví návštěvníci mohli zblízka prohlédnout nejnovější závodní techniku v podobě krásné Super Buggy Václava Fejfara nebo se svést v bryčce s koňským spřežením, vedeným Zdeňkem Jiráskem z Jezdeckého klubu Robousy. Na hřišti byla také k vidění ukázka hasičské techniky místního Sboru dobrovolných hasičů i Hasičského záchranného sboru ze stanice Jičín. Zájemci si mohli poslechnout velmi zajímavou přednášku a zhlédnout ukázku výcviku dravců vedenou sokolníkem Karlem Nejmanem, který přivezl sebou do Lužan svoje opeřené parťáky.

Nostalgie dětství. Výstava retro hraček v Lukavci u Hořic.
RETRO: V Lukavci u Hořic zažijete návrat do dětství. Podívejte se na fotografie

Po této ukázce se už všichni mohli těšit na tradiční fotbalový zápas mezi Lužany Stars a Lužany Legends. Tentokrát přivedli na trávník všechny hráče pánové Zdenek Mareš a Jiří Voves k přátelskému utkání mezi místními fotbalisty. Toto fotbalové utkání patří již tradičně mezi zpestření pouťového odpoledne a přináší celou řadu dramatických okamžiků. Oba jmenovaní si na konci tohoto utkání převzali z rukou organizátorů ocenění v podobě malého soudku piva.

O občerstvení se opět postaral Roman Polák Babula se svým týmem a nabídl všem návštěvníkům za dotovanou cenu jeho vyhlášené bramboráky, klobásy nebo pečené maso. Program pokračoval po 19. hodině pouťovou zábavou v režii DJ Karáska a končil v pozdních nočních hodinách. Celá akce se i díky nádhernému počasí vydařila a všichni už se určitě těší na shledání v příštím roce.

Jan Pacák