Zdejší kostel sv. Petra a Pavla patří mezi dominantu kraje, je známý především svou Křížovou cestou mistra Vladimíra Komárka. V pátek však do kostela přilákal všechny návštěvníky vánoční koncert, který si pro rodiče dětí, obyvatele obce Konecchlumí a Kamenice a širokou veřejnost přichystaly děti a paní učitelky ze školky v Konecchlumí.

V kostele zaznělo mnoho krásných českých vánočních písní a tradičních vánočních koled. Zpěv dětí navodil krásnou vánoční atmosféru. Z dětí se stali malí andílci, kteří svým zpěvem rozveselili všechny přítomné. Na závěr zaznělo několik vánočních koled, které si s dětmi zazpívali všichni přítomní.

Studentky novopacké střední školy gastronomie a služeb opět úspěšně reprezentovaly na světovém poháru kuchařů a cukrářů Culinary World Cup Lucemburk.
Žirafa dobyla svět, oslnili Tarzan i draci. Podívejte se na tu sladkou krásu

Všechny paní učitelky ze školky vše s dětmi pečlivě natrénovaly a věnovaly tak přípravě koncertu mnoho času. O pestrý program vánočního koncertu se postarala paní učitelka Zdena Erlebachová. Děti si svým zpěvem zasloužily nejen velký potlesk, ale také dárečky, které jim věnovala obec Konecchlumí a Kamenice.

Paní učitelky hodnotí koncert velmi zdařile a jsou na své malé andílky velice pyšné. Koncert měl velký ohlas nejen u rodičů, ale také u ostatních návštěvníků. „Bylo to moc hezké, klobouk dolů před vámi i dětmi,“ chválila vystoupení maminka jednoho malého andílka. „Tolik lidí v kostele nepamatuji, bylo to krásné!“ hodnotí obyvatelka obce Konecchlumí.

Vánoční zoo. Ilustrační snímek.
Vánoční zoo láká mezi africká zvířata po soumraku. Potrvá do začátku ledna

Jsem velice ráda, že koncert přilákal tolik lidí a děti tak měly možnost svým zpěvem potěšit nejedno ucho. Našim přáním bylo, aby si děti koncert užily a abychom se společně naladili na vánoční atmosféru, což se nám, myslím, povedlo.

Mgr. Renata Stránská a kolektiv, Mateřská škola v KonecchlumÍ