V pátek 16. února v dopoledních hodinách se celá školka vydala na tradiční masopustní průvod. Paní učitelky a děti se oblékly do veselých kostýmů. Školka byla rázem plná zvířátek, princezen, pirátů a námořníků, nechyběli ani medvěd, kostlivec a nevěsta s ženichem.

Pestrý průvod procházel obcí Valdice za zpěvu veselých písniček. Hrálo se na kytaru, bubnovalo, cinkalo, břinkalo a prozpěvovalo se: „O masopustu všechno to voní, tak jako v apatyce. Na všechny strany tlučou koření, dělají jitrnice“…

Vlastivědné muzeum v Železnici ve spolupráci s městem, místními a za účasti folklorního souboru Barunka uspořádalo další ročník tradičního Masopustu.
OBRAZEM: Pštros, muzika a poražená kobyla. Železnice po roce ožila Masopustem

Děti měly krásný zážitek, užily si společné muzicírování a získaly novou zkušenost s oslavou tradic. Zanedlouho je čeká karneval, na jaře pak vítání jara a čarodějnický rej. V letních měsících se můžou těšit na koupání v bazénu na zahradě MŠ a na výlety do přírody i za poznáním. Na podzim plánujeme tradiční akce nazvané Dýňování a Bramborování. Zima nám přinese vánoční akce, rozsvěcení stromečku, betlémský průvod a zpívání v kostele.

Valdická školka je plná akcí a aktivit pro děti, které mohou přijít 10.- 11. května k zápisu a být součástí prima party v naší školce. Už teď se těšíme na všechno, co nás čeká.

Lenka Tůmová, MŠ Valdice