Byl přivítán malý smrček, zasazený do země, kterému budeme fandit, aby zdárně rostl a aby mohl být za mnoho let rozsvíceným stromem.

Starosta občanům připomněl, co se povedlo v Lukavci za končící rok uskutečnit (hlavně vybudování multifunkčního hřiště a rekonstrukce sálu v restauraci Lucerna).

Zahájení adventu ve Staré Pace.
FOTO: Staropacké rozsvěcení stromu bylo letos v novém kabátě

Křtila se také nová dřevěná postava v lukaveckém betlému šampaňským byl polit anděl z dílny mistra Kužela“ z Dobré Vody, ačkoliv on je abstinent. Děti vítaly svítící stromek cvičením se stříbrnými řetězy a adresovaly mu vánoční básničky. Adventní zamyšlení oslovilo řadu přítomných.

Byla vylosovaná a odměněná paní Anna Čeřovská z těch, kdo navrhovali právě postavu anděla do betléma. Trojlístek lukaveckých muzikantů hrál adventní písně a koledy, lidé se přidávali a sousedská soudržnost byla zpečetěna horkou medovinou a „svařákem“. Ty zahřály ruce a přátelská setkání zahřála u srdce.

Předvánoční setkání v Úbislavicích.
FOTO: Předvánoční setkání v Úbislavicích provázela dobrá nálada

Pan Martin Dítě se svou pracovitou partou Monikou Faltovou, Markem Drahonínským, Evou Daňkovou a Dášou Šťovíčkovou se postarali o všechny technické záležitosti ( instalace velkého betlému a obecního vánočního stromu, osvětlení stromečku i betlému i hudební podkreslení dětského představení). Za to jim patří velký dík. Poděkování si zaslouží všichni, kdo přišli přivítat advent, přestože bylo pravé podzimní počasí s plískanicí.

Marie Nosková