Po krátkém uvítacím proslovu a pozdravení občanů byl před 15. hodinou program oficiálně zahájen. Jako první vystoupila děvčata ze Psího útulku v Jičíně, která si na ukázku malého parkuru přivedla hned několik pejsků. Ti předváděli zdatné výkony v překonávání různých překážek a plnění jednotlivých disciplín a bavili malé i velké diváky. Za svůj výkon byli vždy odměněni a zaslouží si pochvalu.

Po jejich vystoupení byla na hřišti připravena celá řada lákadel pro nejmenší - skákací hrad, malování na obličej, dětský koutek. Těm větším přivezl ukázat Václav Fejfar svoji nejnovější závodní Super Buggy a obytný autobus. Kdo měl zájem, mohl se se závodníkem svézt a vyzkoušet jeho techniku. Kdo nemá rád rychlou jízdu a upřednostňuje živé koně před těmi pod kapotou, mohl vyzkoušet projížďku na bryčce s koňským spřežením, vedeným panem Zdeňkem Jiráskem z Jezdeckého klubu Robousy.

Dále byly na hřišti k vidění současné i historické zbraně s odborným výkladem příslušníků Policie ČR nebo policejní technika s výstrojí. Dospělí návštěvníci si za asistence tiskového mluvčího a s pomocí speciálních brýlí mohli vyzkoušet simulaci stavů po požití drog nebo alkoholu a pokusit se projít připravenou překážkovou dráhu. 

Odpolední program zpestřily požární útoky vedené členy sboru dobrovolných hasičů z Lužan a sousedních Mlázovic. Především děti bavil stříkající proud z obou požárních proudnic, ve kterém se mohly v sobotním horkém počasí alespoň trochu ochladit. 

V 17 hodin přivedl na trávník pan Tomáš Berger lužanské fotbalisty k tradičnímu přátelskému utkání mezi místními fotbalisty Lužany Stars a Lužany Legends. Toto fotbalové utkání patří již tradičně mezi zpestření pouťového odpoledne a přináší celou řadu dramatických okamžiků.

O občerstvení se postaral pan Roman Polák - Babula se svým týmem a nabídl všem návštěvníkům grilované maso, zeleninu nebo bramboráky. Program pokračoval po 19. hodině pouťovou zábavou v režii DJ Karáska a končil až v ranních nedělních hodinách. Celá akce se i díky nádhernému počasí vydařila a všichni už se těší na shledání v příštím roce.

Jan Pacák